Українці сильно збідніли після карантину: кожна третя сім'я не може собі дозволити нічого, крім їжі

Українці сильно збідніли після карантину: кожна третя сім'я не може собі дозволити нічого, крім їжі

Люди змушені були брати кредити й економити на елементарному.

Кожній третій сім'ї в Україні бракує коштів на найнеобхідніше, крім їжі. Такі дані опублікував Держстат із посиланням на дослідження заможності громадян. Експерти Юнісеф нагадують про наслідки карантину, який люди відчувають досі. Мама 11 дітей на Київщині, яка до пандемії сама допомагала іншим родинам як волонтерка, після карантину не змогла дітям купити мінімум до школи і вперше попросила допомоги сама. 

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Більшість українців відчули наслідки карантину під час пандемії. Люди змушені були брати кредити й економити на елементарному. Приміром в родині, де мешкає 11 дітей, мама не змогла зібрати до школи своїх учнів.

Шестикласниця Марія, п'ята дитина в родині, зізнається: з чим іти до школи цьогоріч – не знала. Батьки не могли купити дівчині навіть рюкзака.

Марія — головна мамина помічниця, вона і годує менших братиків, й одягає, коли мама зайнята. Звикла до труднощів дівчинка все ж переймається через кпини від однокласників.

Відео Наслідки карантину: кожній третій українській родині бракує коштів на найнеобхідніше

Кожній третій сім'ї в Україні бракує коштів на найнеобхідніше, крім їжі. Такі дані опублікував Держстат із посиланням на дослідження заможності громадян. Екперти ЮНІСЕФ нагадують про наслідки карантину, який люди відчувають досі. Мама 11 дітей у Київській області, яка до пандемії сама допомагала іншим родинам як волонтерка, після  карантину не змогла дітям купити мінімум до школи і вперше попросила допомоги сама. Подробиці – далі.  

Наслідки карантину: кожній третій українській родині бракує коштів на найнеобхідніше

Мама Марії в декреті з півторарічним Олексійком, а тато, який досі працював на кількох роботах, втратив додаткові заробітки. Багатодітні батьки, щоб прогодувати дітей і бодай щось придбати до школи, змушені були брати кредити. 

Маски,  дезінфектори, шкільну форму і взуття купували самотужки. Про зошити, ручки, рюкзаки й харчі довелося просити благодійників. Діти тішаться обновками, а мама підраховує, що без допомоги не впоралася б. 

Родина сама до карантину допомагала іншим, зокрема, дитячими речами й одягом. Після карантину сім'я мусить змінювати двері, пральну машину. Коли всі вдома — і дім, який ще відбудовують після пожежі, і одяг брудниться, і харчі — все швидко втрачається або псується.

Волонтери ж констатують: людей,які збідніли за час карантину стало в рази більше. Згідно з опитуваннями дитячого фонду ЮНІСЕФ, 69% українців відчули наслідки карантину. А  відповідно до опитувань Держстатистики, кожна третя родина відмовляє собі в  усьому необхідному, крім їжі. Іще  третина українців, якби не криза, витратили б насамперед гроші на лікування.

Так, шестикласниця Марія мріє про недосяжного стоматолога для батьків. Поки ж у багатодітній родині радіють змозі навчатися реально, бо бояться онлайн-уроків з одним телефоном на чотирьох школярів, кредит за який батьки досі виплачують.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів