Українцям стали доступні "жовті" COVID-сертифікати: як отримати

Українцям стали доступні "жовті" COVID-сертифікати: як отримати

Associated Press

"Жовтий" сертифікат діє 120 днів від моменту щеплення.

В Україні громадяни, які отримали одну дозу щеплення вакциною проти COVID-19, тепер можуть отримати "жовтий" сертифікат. Отримати документ можна у "Дії". У разі введення "жовтої" зони, такий документ дозволить українцям уникнути карантинних обмежень.

Про це повідомила пресслужба Міністерства охорони здоров'я.

"Тепер внутрішній COVID-сертифікат можна отримати вже після першого щеплення вакциною від COVID-19. Так званий жовтий сертифікат допоможе уникнути карантину "жовтого" рівня", - йдеться в повідомленні.

Читайте також: Україна запускає COVID-сертифікати в "Дії": покрокова інструкція для отримання "ковідного документа"

У МОЗ також нагадали про те, що українцям після повного курсу вакцинації, буде доступним "зелений" сертифікат. Різниця між цими документами, зокрема, у терміні придатності.

Вони також містять різну інформацію, наприклад, у "жовтому" будуть дані про негативний результат тестування (діє 72 години) або одужання від COVID-19.

Міністерство охорони здоров’я України
Міністерство охорони здоров’я України

Нові COVID-сертифікати матимуть кольорові відмітки лише в цифровому форматі, друкувати на папері відповідного кольору не потрібно

Як повідомлялося, карантин в Україні  в "жовтій" і "червоній" зонах змінено. Відповідні оновлення уряд вніс до постанови № 1236, яка і регулює карантинні обмеження. За словами очільника уряду Дениса Шмигаля, зміни до "карантинної" постанови не посилюють обмеження, а деякою мірою їх послаблюють.

Як працюватимуть школи, ресторани і транспорт за новими правилами та які привілеї матимуть вакциновані українці, читайте тут.

Новини України: іноземцям полегшили в'їзд – прикордонники перевіряють COVID-сертифікати електронно

Новини України: іноземцям полегшили в'їзд – прикордонники перевіряють COVID-сертифікати електронно
Наступна публікація