Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Українці стали лідерами в нелегальній роботі у Чехії. Чому так і чим загрожує

Українці офіційно не оформлюють роботу в Чехії.

Міністерство праці Чехії за весь минулий рік перевірило 7200 підприємств. Як виявилося кількість нелегальних трудових мігрантів за рік зросла удвічі, тепер їх майже 4 тисячі і більшість з них українці. Про це розповіли в ефірі "Сніданку з 1+1".

"Незаконне залучення іноземців до праці пов'язане з тим, що роботодавці хочуть укластися в терміни виконання замовлень, і тому готові ризикувати", - повідомили у студії.

І найчастіше роботодавці "ризикують" за рахунок українців, бо 80% заробітчан-нелегалів, це приблизно три тисячі людей, наші співвітчизники.

"Головна проблема, що багато українців ніколи не читають договір з роботодавцем", - каже Олександр, який має агенцію з працевлаштування в Чехії. Він уже 5 років допомагає знайти роботу українцям. Проблема, з якою стикається найчастіше – українці просто неуважні або безвідповідальні. Їдуть працювати до Чехії за польською робочою візою або й взагалі за закордонним паспортом.

А потім під час перевірок, які все частіше влаштовує чеська поліція – порушники мають проблеми з законом. Працівника-нелегала можуть депортувати та заборонити в’їзд до всієї шенгенської зони аж на 5 років.

"В українського громадянина є можливість 15 днів подати на апеляцію, але в основному люди про це не знають", - зазначає Олександр.

Легально в Чехії працює понад 120 тисяч громадян України, це кожен п'ятий працівник-іноземець. На оформення офіційного дозволу майбутні працівники мають витратити від 2 до 6 місяців. Можливо, це ще одна причина, чому українці - лідери серед нелегалів.

Нагадаємо, 2017 року повідомлялося, що у Чехії затримали та збираються депортувати найбільшу групу нелегальних працівників, більшість з яких є громадянами України.

Поліція під час облави затримала 85 нелегальних працівників складу продуктової інтернет-крамниці Rohlik.cz. 74 з них празьке управління поліції у справах іноземців вирішило депортувати, ще над 11 особами ведуться адміністративні процедури.

Відео Правоохоронці викрили злочинну банду, яка переправляла нелегальних мігрантів з Азії до Європи

В Одесі прикордонники затримали організатора міжнародного каналу переправлення нелегальних мігрантів. Він вербував українців, здебільшого моряків, які мали забирати нелегалів з Азії і морем переправляти їх до країн Європи. Бізнес працював, як годинник: сотні нелегалів щотижня перетинали Середземне море. Під час цього переправлення українських моряків затримували й арештовували правоохоронці Греції та Італії.    

Правоохоронці викрили злочинну банду, яка переправляла нелегальних мігрантів з Азії до Європи

Залиште свій коментар

Вибір редакції