Українці стануть свідками видовищного зорепаду Леоніди: як і коли дивитись

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Дощ метеорів можна побачити неозброєним оком.

У ніч проти 17 листопада українці зможуть спостерігати пік метеорного дощу Леоніди. Найкращий час, щоб дивитися на нього – між північчю та світанком, незалежно від місця перебування.

Середня інтенсивність метеорного потоку – 10-15 метеорів на годину. Дощ метеорів можна побачити неозброєним оком за умови чистого неба. Слід дивитись не на сам радіант, звідки, як нам здається, вилітають метеори, а трохи вбік від цієї точки. Сам радіант розташований у сузір'ї Лева.

Зорепад Леоніди, Київ
Так буде розташований радіант у небі над Києвом близько 4 години ночі.

Охочим спостерігати зорепад фахівці також радять знайти місце подалі від міських вогнів і пильно дивитися вгору. Облаштуватись слід із комфортом й так, аби оглядати весь небосхил. Треба також зважати на погоду – аби не застудитися.

Зорепад Леоніди, Київ
Висота над горизонтом та напрямок потоку метеорів у Києві в ніч проти 17 листопада.

Метеорні потоки, називають зазвичай на честь сузір'їв, де розташований радіант. Леоніди назвали на честь сузір'я Лева. Джерело метеорного потоку - комета Темпеля-Туттля. До земної орбіти вона наближається кожні 33 роки.

Нагадаємо, в Ірландії розслідують появу в небі над країною НЛО. Невідомий об’єкт поруч з літаком помітили пілоти - вони кажуть, що бачили спалах яскравого світла, й відзначають "астрономічну швидкість" об'єкта. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції