Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Українці стають веганами через агітаційне відео та мрії про здорову старість

ТСН поспілкувалася з прихильниками рослинного раціону та дослідила джерела їх рішення.

Серед українців набирає поширення культ веганства. Заради здоров’я чи з іншою метою люди відмовляються від споживання м’яса та навіть молочних продуктів і взагалі обробленої їжі, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Дехто до цього змалку привчає і дітей. Родина Олександра Онищенка вже п’ять років на суворій дієті, котра далася спершу дуже нелегко через відчуття голоду, а потім допомогла схуднути на десятки кілограмів. Маленький син Михайло також привчається тільки до рослинних продуктів – основу раціону складає домашнє печиво з пророщеної гречки та доданих овочів і фруктів. "Це великий стереотип, що чоловік має їсти м’ясо. Чоловік – мисливець. Ну, який мисливець, котрий приходить і купує труп?", - стверджує голова родини.

ВідеоГолодні ігри: як веганство впливає на здоров'я та всі сфери життя людини

У вегетаріанській спільноті є своя класифікація, і один підвид суттєво відрізняється від іншого. До того ж існує серйозна ієрархія: відмова від м’яса, риби, молочних продуктів, варених страв – і на верхівці людина, котра начебто здатка живитися самою енергією сонця. "Сироїди вважають себе крутішими за веганів, вегани вважають себе крутішими за вегетаріанців, а вегетаріанці крутіші за м’ясоїдів", - пояснює співак і власник вегетаріанського кафе Антон Савлєпов, котрий за цією класифікацією є лакто-вегетаріанцем (не споживає м’яса та риби). Натомість співачка Катя Чілі харчується винятково сирими овочами і фруктами. "Я це не афішую, не треба про це говорити на рівні слів. Я думаю, що якщо я в 70 років буду вражаюче вродливою, здоровою, то жінки зададуть собі питання: яким чином так вийшло", - пояснила свої мотиви сироїдка.

Для багатьох при виборі вегетаріанського шляху вирішальним стає перегляд агітаційного відео. Його журналісти віддали на аналіз фахівцю із маніпулятивних технологій Юрію Ірхіну, аби визначити, чи не використали автори ролика прийомів зомбування глядача. Експерт звернув увагу на нав’язливе повторення одної і тої самої думки, оформленої різними словами. "Це класичний взірець НЛП", - вважає він. Ірхін переконаний, що тези із фільму здатні глибоко проникнути у підсвідомість глядачі і застрягнути там надовго. І це підтверджують інтерв’ю з різними ваганами – незнайомі між собою люди цитують одне і те саме відео та говорять практично однаковими словами.

Антрополог Павло Шидловський не вважає сучасників винятково хижаками або травоїдами, а радше всеїдними створіннями. Дослідник історії розвитку людини переконаний, що м’ясо стало серйозним поштовхом для еволюції, однак процес змін триває досі. Проблема ж не в тому, що саме їсти, а в балансі потрібного та непотрібного для поточних потреб. "Ми самі себе загнали в якусь помилку, в якійсь глухий кут. Як наші попередні хижаки, намагаємося з’їсти все, що ми бачимо, в той час, як затрати енергії організму не співпадають з тим, що ми споживаємо", - каже антрополог.

Кореспондент ТСН Ірина Прокоф’єва

Залиште свій коментар

Вибір редакції