Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Українці, у квартири яких не подали тепло, вмикають обігрівачі: як правильно і безпечно грітися

Електромережі не завжди можуть витримати велику напругу.

Попри початок опалювального сезону майже місяць тому, не в усіх оселях є тепло. Саме тому мешканці будинків гріються за допомогою обігрівачів та кондиціонерів. Утім, електромережі не завжди можуть витримати велику напругу, а тому або зникає світло у будинку, або горить побутова техніка. Як грітися безпечно і не наражати себе на небезпеку, у сюжеті ТСН.19:30.

На столичній Солом'янці жителі чотирьох багатоповерхівок скаржаться, що сталася аварія тепломережі, а тому будинки лишилися без тепла. "Коли немає тепла люди починають використовувати теплообігрівачі, від цього напруга зростає. Але ж якби нормально опалювався будинок", - каже житель будинку Леонід Поплавський. 

Під час розмови з чоловіком у під'їзді відчуваємо запах горілого - це з електрощитової раптом пішов дим. Мешканці кличуть електриків. Ті кажуть, що це спровокувало навантаження на мережу. Саме таму люди і з холодними батареями, і без електропостачання. 

Подібні випадки непоодинокі у будинках, які зводили ще за часів Радянського Союзу. "Використовували дешеві матеріали. Проводку прокладали з алюмінію, термін якої вже давно закінчився. Інша річ - мідна проводка. Її прокладають у нових будинках. Теоретично вона витримує вищу напругу, але на практиці виявляється не завжди", - пояснив викладач електротехніки Київсього коледжу будівництва, архітектури і дизайну Олександр Григорчук

Півроку тому Ольга переїхала до новобудови під Києвом. Опалення в будинку не ввімкнули досі, а тому доводиться вмикати кондиціонер. Утім, світло вибиває. Іноді це трапляється по декілька разів на день. "Коли світла нема — палимо свічки", - каже Ольга, яка живе у ЖК "Велесгард" у Вишгороді. 

Пан Олександр - сусід Ольги. Він вмикає обігрівач у своїй спальні та сподівається хоч трохи нагріти кімнату. "Увечері, коли найбільше людей вмикають обігрівачі, готують їсти, тоді перегрівається і вибиває", - каже Олександр Дибань, житель будинку. 

Максимальне навантаження на мережу вранці та увечері. Обігрівачі в цей час краще взагалі не вмикати, радять фахівці. Просять звернути увагу і на інші прилади з електронагрівальним елементом: електрочайник, праску або бойлер. Вони беруть багато світла.

Експерти радять тим, хто мешкає у будинках, яким понад 40 років, вмикати такі прилади по черзі. Наприклад, чайник абообігрівач. Тим, хто оселився у новобудовах, - можна вмикати два прилади одразу. “Але якщо будинок багатоквартирний, то і це буде багато”, - каже Олександр григорчук. 

Кореспондент ТСН Святослав Родюк.

Залиште свій коментар

Вибір редакції