Українці відмовилися від евакуації з охопленого коронавірусом лайнера Diamond Princess

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У МЗС запевняють, що готові допомогти в разі, якщо наші громадяни передумають.

Громадяни України з числа працівників круїзного лайнера Diamond Princess не збираються евакуюватися на Батьківщину, попри загрозу інфікування коронавірусом. Про це заявив начальник відділу менеджменту кризових ситуацій департаменту консульської служби Міністерства закордонних справ України Максим Коваленко, повідомляє РБК-Україна.

Працівник дипломатичного відомства уточнив, що мова йде про 24 із 25 співвітчизників, бо з однією людиною зв’язатися так і не вдалося. "Їх зобов'язання визначаються контрактом, також враховуються їх бажання. На даний момент 24 з них повідомили, що не мають наміру поки повертатися в Україну. З одним із українців ще встановлюється контакт", - пояснив він.

За словами Коваленка, МЗС триматиме ситуацію на контролі й надалі. І в разі, якщо українці передумають щодо повернення в Україну, дипломати вживатимуть належні заходи.

Плейлист 112 відео Спалах коронавірусу в Європі

Всесвітня організація охорони здоров'я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона з локальної проблеми набуває глобального масштабу. Серед європейських країн найбільший спалах коронавірусу виник в Італії.

Спалах коронавірусу в Європі

Нагадаємо, спалах вірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн. Двоє українців підхопили вірус на круїзному лайнері.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю - COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса.

Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

Всесвітня організація охорони здоров'я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона з локальної проблеми набуває глобального масштабу. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Залиште свій коментар

Вибір редакції