Українська родина відсудила у лікарні 500 тис. грн за інфікування їхньої дитини ВІЛ

Українська родина відсудила у лікарні 500 тис. грн за інфікування їхньої дитини ВІЛ

Суд присудив лікарні сплатити півмільйона компенсації / Фото: ТСН.ua

Проте у лікарні кажуть, що рішення суду несправедливе, бо немає доказів їхньої причетності до інфікування дитини.

Апеляційний суд Дніпропетровської області виніс рішення про стягнення з дитячої міської лікарні №3 500 тис. грн на користь родини, у якій маленька дочка інфікувалась ВІЛ, повідомляє кореспондент ТСН.

У 1997 році в них народилася донечка. Після народження були ускладнення, тож немовля разом з матір'ю направили до лікарні №3 – там рятують малюків з патологіями і різноманітними проблемами зі здоров'ям від самого народження.

А через рік батьки дізналися страшну новину: їхня донечка заразилась ВІЛ. Мати дівчинки винуватить в інфікуванні медиків цієї лікарні.

В 1999 році була відкрита кримінальна справа за неналежне виконання службових обов'язків, що призвело до інфікування ВІЛ.

Проте через деякий час справу призупинили через неможливість встановити винну особу. Згідно з проведеною в рамках справи судово-медичною експертизою, "дитина могла бути інфікована в цей період часу" (коли знаходилась в лікарні). Однак цього так і не довели.

Починаючи з 2009 року родина судиться з лікарнею. Спочатку вони вимагали мільйон гривень: 100 тис. грн матеріальної шкоди і 900 тис. грн моральної. І ось апеляційний суд ухвалив рішення на їхню користь - лікарня має сплатити 500 тис. грн за нанесену моральну шкоду.

Нєсінов каже, що гроші не можуть компенсувати родині всі принесені страждання / Фото: ТСН.ua
Адвокат матері інфікованої дівчинки Олег Нєсінов зазначив, що ці гроші не можуть компенсувати родині страждання. І мати каже – якби можна було заплатити ці гроші, і її дочка одужала, вона б це зробила. Але це неможливо. За словами Нєсінова, вже найближчим часом вони вимагатимуть у лікарні виплатити ці півмільйона.

А от у лікарні повністю не згодні з рішенням суду – кажуть, доказів їхньої вини немає. До того ж, зазначають там, у 1997 році вже використовувались одноразові системи (шприци, крапельниці), і дитина просто не могла бути інфікована у них.

Заступник головного лікаря Раїса Сердюк наголошує, що якщо лікарня сплатить цю компенсацію, вони не зможуть приймати дітей на лікування, а це тисячі малюків з перших днів від народження. Лікарня планує подавати касацію на рішення Апеляційного суду.

Кореспондент ТСН Ольга Павловська

Дивіться докладніше у випуску ТСН 19:30!

Повʼязані теми:

Наступна публікація