Українці відзначають Івана Купала

7 липня християнське свято різдва Івана Хрестителя збіглося зі святом Івана Купала, яке український народ відзначав у дохристиянські часи.

свято Івана Купала_10
postomania.ru
Свято Купала
7 липня в Україні відзначають Івана Купала. Цього ж дня християни східної традиції святкують Різдво Івана Хрестителя. Існує повір'я, що цього дня збудуться будь-які бажання.

За народними легендами, в Києві на Івана Купала вся нечисть збиралася на Лисій горі і потім розбрідалася по місту в пошуках жертв.

Щоб уберегти своє житло, будинок з усіх боків обкладали гілками калини, вільхи, ліщини та верби. Язичники і зараз радять це робити, а ще не спати в цю ніч, оскільки можуть напасти злі духи.

За традицією, напередодні свята з самого ранку йшли збирати трави на купальські вінки, робили солом'яне опудало Купали, яке потім топили. У ніч з 6 на 7 липня треба стрибати через вогнище, щоб очиститися. А вінок зі свічкою, пущений в воду, розповість, звідки чекати нареченого.

Вважалося, що в цю ніч розквітають квітки папороті, а той, хто їх знайде, стане знахарем, і жоден скарб від нього не сховається. Щоправда учені кажуть, що папороть не цвіте, але повір'я має своє обгрунтування.

"Існує дуже рідкісний вид папороті. Вона не квітне, але у неї є колосовидне утворення, яке нагадує квітку", - стверджує біолог Тамара Нікітіна.

свято Івана Купала_1
postomania.ru
Купала - свято Сонця
Язичники вважають, що Івана Купала - дуже важливий день у році. Це свято Сонця, і веде воно свої корені від дня літнього сонцестояння (24 червня), однак через двотижневу різницю між григоріанським і юліанським календарем він змістився.

Купальські гуляння є традиційними і серед українських чиновників.

Народний депутат Андрій Шкіль любить це свято і часто брав у ньому участь. "Я ж із Західної України, а там Івана Купала дуже шанують. Я раніше з задоволенням стрибав через багаття. Правда, ми з друзями йшли в гори, подалі від людей, адже такі масові гуляння за радянських часів дуже сильно коректувалися", - розповідає Шкіль.

Нардеп Тарас Стецьків востаннє відзначав Івана Купала три роки тому під Києвом: "Як всі стрибав, водив хороводи і навіть співав пісні".

Заступник мера Анатолій Голубченко, який родом з Маріуполя, зазначив, що свято Купала не відзначає.

"Там, де я виріс, Івана Купала відзначати не прийнято, але дуже б хотів взяти в ньому участь. Пострибав б через очищаючі багаття, а в наречені вибрав би знову свою дружину", - розповів чиновник.

Зазначимо, що свято Купала після прийняття християнства, з'єдналося із святом церковним – народженням Івана Хрестителя. Тому й носить подвійну назву – Івана Купала.

Читайте також:

Магічна ніч на Івана Купала: традиції, ворожіння, де відсвяткувати

Як українці святкують Івана Купала (відео)

На Купала плели вінки й стрибали через вогонь

ВідеоУкраїнці відзначають Івана Купала

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: