Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Українці вигадали мобільний додаток, який привчатиме водіїв не користуватися телефоном за кермом

Система фіксуватиме різні показники під час руху і нараховуватиме бонуси за акуратність.

Найчастіше причинами ДТП в Україні стають перевищення швидкості, небезпечні маневри та водії напідпитку – йдеться у сюжеті "Сніданку з 1+1".

Натомість користування водіями мобільним в офіційній статистиці не фігурує, проте іноді саме небажання відірватися від телефона за кермом призводить до жахливих наслідків.

"Водії вкрай рідко говорять: "Ви знаєте, я висів у "Вайбері" або відправляв повідомлення в "Месенджер", тож влетів у ДТП". Найчастіше говорять: "Я відволікся або ти там різко загальмував, ти винен. Всі пам'ятають аварію, коли дівчатка виходили в прямий ефір в "Інстаграмі", скажімо, це не тільки в Україні, в Ізюмі, зустрічається в принципі всюди. Людина, сідаючи за кермо, не може від цього відмовитися і волею-неволею вона порушує правила, вона тупить, і вона потрапляє в ДТП", - розповів експерт Влад Антонов.

За кордоном для залежних від телефона навіть вигадали термін "смомбі" – від поєднання слів "смартфон" і "зомбі". Грішать цим і пішоходи, і водії.

В українських правилах дорожнього руху для фанатів мобільного спілкування за кермом нібито є шпарина: "Водієві забороняється... під час руху транспортного засобу користуватися засобами зв'язку,  тримаючи їх у руці". Але розмова через гарнітуру чи гучномовець не менш небезпечна.

Так, учені з університету Сассексу у Британії, стверджують, що під час спілкування по мобільному водій намагається уявляти те, про що говорить. Мозок переключається, а тому концентрація на дорозі знижується. А під час перевірки соцмереж чи читання SMS за кермом ймовірність ДТП зростає в рази.

Нещодавно в Лондоні випустили незвичну соціальну рекламу "Чи помітив ти рожевих кошенят?" Спочатку на екрані пролітають кадри, потім усе повторюється, але вже уповільнено. Глядач розуміє, що на відео скрізь непомічені раніше рожеві кошенята. Фінал ролика шокує статистикою – на швидкості 50 кілометрів на годину водій, який лише на декілька секунд відволікається на смартфон, всліпу проїжджає 30 метрів дороги.

Водночас телефон може і допомогти водіям покращити свою поведінку за кермом. Такий спеціальний мобільний додаток разом із колегами розробив одесит Денис Дмитров.

"Водій починає свій рух, система запускається і починає зчитувати показники швидкості, гальмування, прискорення, використовують мобільний телефон під час водіння чи ні. Після закінчення цієї поїздки водій отримує рейтинг", - пояснив він.

За словами Дениса, для акуратних водіїв як додатковий стимул у додатку передбачать бонуси. Наприклад, знижки на страховку чи послуги заправок. Зараз новинка на стадії вдосконалення, а запустити її планують найближчими місяцями. Тим часом самі автомобілісти визнають, що напростіший спосіб уникнути неприємностей на дорогах через мобільний - не користуватися ним під час поїздки.

Залиште свій коментар

Вибір редакції