Українці все частіше скаржаться на порушення прав - Amnesty International

Дата публікації
Перегляди
2227
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Українці все частіше скаржаться на порушення прав - Amnesty International

Міліція продовжує порушувати права людини в Україні / Фото: LB.ua

В організації захисту прав людини закликають владу України не балувати міліцію безкарністю.

Кількість скарг і заяв українців через порушення прав людини в країні в офіс Amnesty International в Вашингтоні зростає, зазначив регіональний експерт організації В'ячеслав Бортник.

Про це повідомляє УНН з посиланням на Голос Америки.

"До нас надходить дуже багато скарг щодо тортур та жорстокого поводження у в'язницях і міліцейських дільницях. Ми намагаємося доносити більшість цих скарг до української влади. Також надходять скарги на корупцію в міліції. Я думаю, що головна причина - це безкарність", - зазначив експерт.

Бортник зазначив, що оскільки більшість скарг на міліцію не розглядаються або розглядаються неналежним чином, це є сигналом для української міліції про те, що вони можуть безкарно робити що завгодно.

"Amnesty International вважає, що для української влади було б правильніше просувати законодавство, яке б припинило безкарність міліції, аніж посилювати відповідальність і покарання для тих людей, які протестують проти насильства з боку міліції, тортур і жорстокого поводження. Українська влада має всі можливості, щоб просунутися в цьому напрямку", - підкреслив Бортник.

Він підкреслив, що прийнятий минулого року Кримінально-процесуальний кодекс дає легальні підстави для того, щоб всі скарги щодо тортур та жорстокого поводження з боку міліції були розслідувані.

Нагадаємо, в ніч проти 19 липня бійці спецпідрозділу "Беркут" жорстко розігнали мітингувальників "Врадіївського маршу", які на Майдані Незалежності у Києві мітингували проти свавілля у міліції.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2227
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація