Українці з Costa Concordia відмовилися від компенсацій, сильно хворіють і бояться дивитися на море

Українці з Costa Concordia відмовилися від компенсацій, сильно хворіють і бояться дивитися на море

Українці з Costa Concordia сильно хворіють після трагедії / Фото: AFP

Пасажири вважають, що, якби лайнер затонув не біля берега, жертв рахували б сотнями.

Українці, які постраждали в катастрофі круїзного лайнера Costa Concordia, заявляють, що трагедія призвела для більшості з них до проблем зі здоров'ям.

Як пише "Комсомольская правда в Украине", постраждалим пропонували компенсацію в 11 тисяч євро, але багато від неї відмовилися, вважаючи такі суми знущальними.

Один із пасажирів лайнера Олександр Борисов каже, що людей врятувало лише те, що Costa Concordia пішла на дно біля берега.

"Це тільки тому, що корабель затонув біля острова!, - вважає Борисов. - Якби він був трохи далі від суші - жертв б рахували сотнями. Зараз юристи з'ясовують, що шлюпок і плотів на всіх не вистачило. До того ж незрозуміло, чому настільки дорогий корабель так легко пішов під воду? Напевно були діри ще на стадії проектування. При цьому через пару місяців після катастрофи - навесні - лайнер визнали найкращим у світі за якістю обслуговування! Адже персонал поняття не мав, як вести себе в екстреній ситуації, офіцери нікому не допомагали".

Українці згадують, що після повернення в Україну у багатьох почалися хвороби і нічні кошмари.

"Я спочатку навіть боялася подивитися на море, - розповіла одна з туристок - одеситка Лариса Полєтаєва. - І зараз не хочу згадувати ті події. Адже на моїх очах гинули люди"

У свою чергу, Олександр Борисов зазначив, що для нього трагедія стала поштовхом звільнитися з роботи. "А ось дружина сильно перехворіла. Ще одному з наших зробили операцію на серці. Він стрибав з борту у воду, сильно злякався, за що розплачується тепер", - додав він.

Компенсацію, яку пропонувала італійська сторона - 11 тисяч євро - зрозуміло, туристи сприйняли як знущання. У деяких сувенірів, речей і прикрас було на 20 тисяч доларів.

"Від 11 тисяч ми відмовилися, - згадує Олександр Борисов. - Італійці просили нас для початку підписати документ, де ми погоджувалися б після виплати цих грошей не мати до них претензій".

Щоправда, були й такі, хто взяв гроші. А деякі відразу ж відправилися в морську подорож на іншому лайнері.

Нагадаємо, круїзний лайнер Costa Concordia зазнав аварії в ніч на 14 січня в Тірренському морі поблизу острова Джильї біля узбережжя італійській області Тоскани. На борту судна перебували понад 4,2 тисячі осіб. Жертвами трагедії стали 32 людини, двоє з яких досі не знайдені.

Повʼязані теми:

Наступна публікація