Українці залишаться без нових паспортів до листопада

Через проблеми з фінансуванням українці не можуть отримати головний документ - немає бланків.

В Україні знову дефіцит паспортних бланків - тепер українських. Люди вже кілька тижнів ходять в ОВІР, але там лише розводять руками: мовляв, паспортів немає і незрозуміло, коли будуть. Кажуть, десь через два місяці.

"Я втратив паспорт, звернувся в ОВІР, щоб його відновити, здав потрібні документи, але там мені відповіли, що бланків немає і через черги новий зможуть видати не раніше листопада, - розповів донеччанин Олег. - Тепер доведеться переносити дату весілля". А киянці Ользі навіть порадили поки не подавати документи: "Мені сказали: все одно ще кілька місяців паспорт не дадуть".

У керівництві ОВІР розповіли, що проблема виникла через мізерне фінансування. Правда, дефіцит є не у всіх регіонах (наприклад, у Харківській та Дніпропетровській областях проблем немає за рахунок запасів), так і скоро ситуацію обіцяють нормалізувати. "Така проблема виникла вперше, - розповів начальник Управління ГІРФО у Києві Ігор Моренець. - Відвантаження обіцяють за тиждень. Як тільки бланки з'являться, заборгованість ліквідуємо за 2-3 дні. Видаватися паспорти будуть в порядку черги".

"Між МВС і нашим поліграфкомбінатом зараз немає договору. Коли він і гроші з'являться, то ми почнемо друк бланків, - повідомив начальник відділу режимного поліграфкомбінату "Україна" Олександр Коломійчук (цей комбінат займається друком бланків паспортів. - ред.)".

За словами головного радника глави МВС Костянтина Стогнія, договір буде найближчим часом. "На бланки, які потрібно додрукувати, вже виділено 13 млн грн., за планами повинні зробити більше мільйона штук", - повідомила заступник начальника управління паспортної роботи МВС Алла Чередниченко. До речі, за даними консорціуму ЄДАПС, з бланками закордонних паспортів в країні зараз проблем немає, вони відвантажуються без перебоїв.

Читайте також:

На Донеччині в черзі за паспортами стоять 15 тисяч людей

Румунія неофіційно видала 50 тисяч паспортів українським громадянам

Кабмін заборонив видавати закордонні паспорти старого зразку

У Криму паспорти заповнюватимуться російською мовою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: