Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Українці збільшили витрати на медикаменти. Як економити на лікуванні, якщо захворів

Медики радять завжди консультуватися з лікарем.

Українці стали більше витрачати на ліки: у середньому на місяць кожен віддає в аптеці 550 грн. Найменше медикаментів купують у Житомирській та Запорізькій областях - до 300 грн на місяць. А найбільше - у Рівненській - більше тисячі грн.

Про це йдеться в сюжеті "Сніданку з 1+1".

22-річна Надія Ковальчук переконана, що не варто витрачати шалені гроші. Її мама нещодавно перенесла інсульт і тепер жінка повинна постійно приймати ліки. Лікарі часто призначають дорогі препарати переважно закордонного виробника, але в нас є дешевші аналоги.

Перед тим, як піти до аптеки та купити якийсь препарат для мами, Надія читає відгуки в інтернеті та обирає за принципом "ціна–якість". Так робить і киянка Наталя. Крім цього, вона ще й моніторить ціни на ліки в різних аптеках, а вже потім купує.

Вибір препаратів в аптеках величезний. Але часто хворі орієнтуються лише на ціни, що неправильно. Або покладаються на поради провізора.

Доктор фармацевтичних наук Володимир Руденко зауважує, що пацієнт має приходити в аптеку з рецептом, а не зі списком. Якщо лікарський засіб виписаний на рецепті, то фармацевт чи провізор немає права вирішувати питання заміни.

Медики ж радять перед покупкою та вживанням медикаментів завжди консультуватися з лікарем. Дуже часто провізори дають невиправдано дорогий препарат. А пацієнти радіють, думаючи, що якість залежить від ціни. 

До прийому з лікарем потрібно готуватися ретельно: приходити зі списком препаратів, які вже маєте в домашній аптечці. Таким чином, вам не доведеться купувати двічі ті самі ліки. Якщо ж часу на складання списків немає, беріть усю аптечку із собою.

Таким чином, кілька десятків, а може й сотень гривень залишаться у вашому гаманці. А лікування не стане випробуванням на міцність ваших заощаджень

Відео Як зекономити на ліках

Залиште свій коментар

Вибір редакції