Українці живуть на пороховій бочці з загрозою техногенної катастрофи

Дата публікації
Українці живуть на пороховій бочці з загрозою техногенної катастрофи

Українців попереджають про небезпеку через зношені техногенні об'єкти / stirol.net

У країні 20 тис. техногенно небезпечних об'єктів, 6 тис. з яких зношені.

Українців попереджають про можливість техногенної катастрофи. Зараз в країні 20 тисяч техногенно-небезпечних об'єктів, 6 тисяч з яких у будь-який момент можуть вийти з ладу, привівши до незворотних наслідків, пише "Фокус".

Через зношеність міських комунікацій, заводського обладнання і бездіяльності чиновників українці можуть не тільки залишитися без води і опалення, але і в прямому сенсі злетіти на повітря.

У житлово-комунальній сфері вже давно назрів ремонт більшості теплових і газових мереж. Притому, що строк їхньої експлуатації не перевищує 25 років, в багатьох містах вони служать набагато довше і зношені до межі. Періодичні розриви теплових мереж та вибухи газу в багатоповерхівках - наслідок цієї проблеми, стверджує видання.


Потенційно небезпечними для українців залишаються атомні електростанції, енергоблоки яких експлуатуються понад норми. Так, у 2006 році сталася пожежа в реакторному залі Южно-Української АЕС, а у 2013 обвалився дах машинного залу четвертого енергоблоку Чорнобильської АЕС.

Багато небезпечних об'єктів і в гірничо-металургійній промисловості, аварії на яких загрожують не тільки забрудненням навколишнього середовища, але й людських життів. Приклади тому - вибух на шахті Засядька в 2007 році, аварія на Миколаївському глиноземному заводі в 2011 році, витік газу на Алчевському металургійному комбінаті у 2013 році.


Крім того, сотні українців й досі живуть на "пороховій бочці" - поруч зі 152 складами неутилізованих боєприпасів. Востаннє пожежа на такому складі сталася у 2008 році в Харківській області.

Як повідомлялося раніше, Києву загрожує техногенна катастрофа і нестача води

Наступна публікація