Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Українці зібрали 100 тисяч підписів проти передачі газу Фірташу

У понеділок ініціативна група пікетуватиме посольство Швеції, вимагаючи скасування рішення Стокгольмського арбітражу щодо газу RosUkrEnergo.

Ініціативна група зібрала 100 тисяч підписів під вимогою визнати недійсним рішення Стокгольмського арбітражу, за яким Україна має віддати RosUkrEnergo (співвласник – відомий бізнесмен Дмитро Фірташ) 11 млрд кубометрів газу.

Як зазначила лідер ініціативної групи Ольга Веремеєнко, підписи активісти збирали в різних куточках України.

У понеділок, 27 вересня, ініціативна група передасть зібрані підписи до посольства Швеції у Києві. Там же відбудеться пікет на підтримку позову до Апеляційного суду округу Свеа, що у Стокгольмі, про визнання недійсним рішення Стокгольмського арбітражу.

Розпочнеться пікетування о 14.00. Учасники акції вимагатимуть скасування рішення Стокгольмського арбітражного суду, оскільки воно є "необ'єктивним, несправедливим, і ухвалювалося без врахування усіх обставин, що можуть вплинути на зміну судового вердикту".

Громадяни також протестуватимуть проти того, що українська влада замість відстоювання позицій держави погодилася з доказами компанії RosUkrEnergo щодо повернення їй 11 мільярдів кубометрів газу.

Нагадаємо, 8 червня Міжнародний арбітражний трибунал Стокгольма зобов'язав НАК "Нафтогаз" повернути RosUkrEnergo 11 млрд кубометрів газу. Окрім того, суд зобов'язав НАК заплатити RUE 197 млн дол за порушення контракту.

Це рішення підтримав Шевченківський райсуд Києва. Міністр палива та енергетики України Юрій Бойко, що оскаржуватиме судове рішення, водночас президент Віктор Янукович під час візиту до Брюсселю запевнив, що Київ його виконає.

"Що стосується цього судового процесу, він буде відбуватись в рамках міжнародного законодавства, яке Україна буде завжди виконувати і завжди дотримуватись", - сказав Янукович, відповідаючи на запитання журналістів.

Читайте також:

Янукович пообіцяв, що Україна віддасть газ Фірташу

Уряд стверджує, що має нові аргументи в боротьбі проти RosUkrEnergo

Депутати підозрюють, що "Газпром" шантажував "Нафтогаз"

Опозиція заявила, що фактичним президентом України є Фірташ

Залиште свій коментар

Вибір редакції