Українці зможуть безкоштовно перевірити ясна: коли і як це зробити

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Хвороби ясен - найпоширеніша причина втрати зубів.

11 травня українці зможуть безоплатно перевірити здоров’я ясен у понад 300 клініках.

Про це повідомила прес-служба МОЗ.

Як зазначається, у Європейський День здорових ясен, ініційований Європейською Федерацією пародонтологів, кожен зможе безоплатно перевірити ясна і пройти парадонтальний скринінг-тест.

Як і де пройти безкоштовне обстеження:

  • Зайти на сайт громадської організації "Українська Академія Пародонтології"
  • Обрати свій регіон та клініку, яка бере участь у цій програмі.
  • Прийти на обстеження вже у ці вихідні.

Як розповіла раніше Супрун, що хвороби ясен є найбільш поширеною причиною втрати зубів. Найчастіше з них зустрічаються гінгівіт та пародонтит. Вона порадила не зволікати з візитом до лікаря тільки-но з'явились перші симптоми. Це можуть бути почервоніння та набряк, кровотеча під час чищення зубів, неприємний запах чи присмак у роті. Якщо не звертати на них увагу, наступним етапом може бути опущення ясен та втрата зуба.

Пародонтит може призвести не лише до втрати зубів. Бактерії, що виникають внаслідок цієї хвороби, можуть потрапити в кров через тканину ясен і викликати серйозні проблеми зі здоров’ям — пародонтит пов’язують з респіраторними захворюваннями, ревматоїдним артритом, захворюванням коронарних артерій або інсультом.

Як зазначається, нещодавні дослідження показали ймовірну роль бактерій Porphyromonas gingivalis, які викликають хронічне запалення ясен, у розвитку хвороби Альцгеймера.

ВідеоЧому українці бояться дантистів і як змінити погане ставлення до стоматології

Майже 100% українців мають карієс. Кожен третій у 25 років вже недолічується одного-двох зубів, а в 50 років - половини. А все тому, що українці лікуються за правилом "як припече". І ще й бояться лікарів, бо мали поганий досвід. І хоч уже минуло чимало років з часів радянської каральної стоматології, лікарям і досі доводиться боротися зі страхами пацієнтів. Чому українці бояться стоматологів, як зберегти свої зуби здоровими і не переплатити за зайві процедури? Дивіться в сюжеті.

Чому українці бояться дантистів і як змінити погане ставлення до стоматології

Залиште свій коментар

Вибір редакції