Українці зможуть безкоштовно вакцинуватись у приватних закладах: як це зробити

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Супрун розповіла, що потрібно буде зробити медзакладам, щоб отримати вакцини.

Від початку літа українці зможуть безкоштовно робити щеплення у приватних медзакладах. Йдеться про вакцини, які входять до національного Календаря щеплень, і закуплені урядом через міжнародні організації.

Про це повідомила очільниця МОЗ Уляна Супрун у Facebook.

Щоби безоплатно вакцинуватися за національним Календарем щеплень у приватній клініці чи у лікаря-ФОП, дитина або дорослий мають підписати декларацію з сімейним лікарем, терапевтом або педіатром.

Це можна зробити тільки в тих приватних закладах, що уклали договір з Національною службою здоров’я України. Щоб отримати вакцини у приватних пологових будинках та неонатологічних центрах, укладати там декларацію з лікарями не потрібно.

Таким чином можна буде вакцинуватися у таких приватних закладах:

  • Приватні клініки, які уклали договір з Національною службою здоров’я України
  • Лікарі-ФОП, які співпрацюють з Національною службою здоров’я України
  • Приватні пологові будинки та неонатологічні центри (вакцини для немовлят — БЦЖ та для профілактики гепатиту В), навіть якщо вони поки що не працюють з НСЗУ.

Також урядовиця розповіла, що потрібно буде зробити медзакладам, щоб отримати вакцини:

  • Обрахувати свою потребу у вакцинах за спеціальною формулою.
  • Передати "замовлення" в структурний підрозділ охорони здоров'я.
  • Отримати необхідну кількість вакцин.

За словами Супрун, це зовсім новий розподіл "державних" вакцин - він відбуватиметься за принципом "за дитиною", а не "за закладом", як раніше.

Вакцини ходять за пацієнтами. У приватні медзаклади також! З початку літа приватні медзаклади і лікарі-ФОП, які уклали...

Опубліковано Уляна Супрун Вівторок, 23 квітня 2019 р.

Раніше Уляна Супрун склала добірку поширених міфів про вакцинацію та їхнього розвінчання – серед іншого про шкідливий впив щеплення на імунітет, спричинення аутизму та заборону щеплення в Японії. Також урядовиця навела перелік умов, за яких щеплення все ж таки не можна робити. Раніше Супрун називала причини смертей після щеплення. Вона зазначила, що в Україні за період незалежності не зафіксовано жодної смерті через вакцинацію. Натомість через кір – вже десятки. Також урядовиця розповіла, як відрізнити небезпечну реакцію на щеплення. Зазвичай реакції проходять самі собою і є нормальними.

Залиште свій коментар

Вибір редакції