Українці зможуть голосувати на виборах за допомогою смартфона – Зеленський

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Президент переконує, що це завдання цілком можна реалізувати

Президент України Володимир Зеленський планує впровадити для українців можливість голосування на виборах "за допомогою смартфона та інтернету".

Про це президент 6 лютого розповів під час презентації застосунку "Дія".

За словами українського президента, відносини людини та держави в майбутньому мають здійснюватися в режимі онлайн.

"Загалом наша мета, щоб усі відносини з державою, людина могла здійснювати за допомогою звичайного смартфона та інтернету. У тому числі голосувати на президентських парламентських чи місцевих виборах. Це виклик – амбітний, але досяжний".

Зеленський визнав, що є багато перешкод, але  пообіцяв зробити все, "аби була"е-країна".

Нагадаємо, 6 лютого міністерство цифрової трансформації презентувало свій застосунок для смартфонів "Держава і я", який має на меті оцифрувати державні послуги та документи для українців.

Наразі додаток уже можна завантажити із Play Market для користувачів операційної системи Android. В App Store для власників техніки Apple додатку станом на початок презентації досі немає.

Нагадаємо, у тестовому режимі додаток запрацював 16 грудня. Першим кроком були електронні права та технічний паспорт. У смартфон планують завантажити ще й паспорт та пенсійне посвідчення. Загалом у мобільному опиниться чималий перелік послуг.

Відео Всі документи у смартфоні: як працюватиме додаток “Дія”

Ще рік тому це могло здатися фантастикою, а сьогодні – вже реальність. Посвідчення водія та техпаспорт на авто відсьогодні в смартфоні. 30 січня офіційно запрацює додаток “Дія”. Його достатньо просто завантажити собі на телефон. Тестували додаток кілька місяців, аби зробити зручним і безпечним. А вже в лютому в смартфоні буде ID-картка громадянина України та інші документи. Про нову еру державних послуг, за якими вже не доведеться бігати по інстанціях і годинами стояти в черзі – у сюжеті "Сніданку".  

Всі документи у смартфоні: як працюватиме додаток “Дія”

Залиште свій коментар

Вибір редакції