Українці зможуть купляти ліки без рецептів ще кілька місяців

Аптеки та лікарі виявилися не підготовленими до нововведень з рецептами. Тому ще кілька місяців українці будуть купляти ліки без рецептів.

Набуття чинності змін до наказу МОЗ України від 19.07.2005 р. № 360 у частині посилення контролю за відпуском рецептурних лікарських засобів з аптек та їх структурних підрозділів 1 грудня поточного року неможливе. Про це зазначив директор Департаменту регуляторної політики у сфері обігу лікарських засобів та продукції у системі охорони здоров'я МОЗ України Валерій Стеців.

Нагадаємо, 10.10.2010 р. проект наказу МОЗ України "Про внесення змін до наказу МОЗ України від 19.07.2005 р. № 360" було оприлюднено на сайті МОЗ із метою проходження процедури публічного обговорення. Минулого тижня відбулися заходи, присвячені перспективам прийняття цього проекту, зокрема з'явилися припущення, що можливою датою набуття чинності змінами до наказу МОЗ України від 19.07.2005 р. № 360 стане 1 грудня поточного року.

За словами Валерія Стеціва, цілком зрозуміло, що проблеми, пов'язані із рецептурним відпуском ліків, не вирішаться протягом 1-2 місяців шляхом швидкого прийняття відповідного документа. Міністр охорони здоров'я розуміє, що впровадження змін, передбачених проектом наказу МОЗ України від 19.07.2005 № 360, потребує попередньої ретельної підготовки. З метою створення підґрунтя для впровадження цих змін МОЗ України направлятиме листи до обласних управлінь охорони здоров'я для інформування та підготовки фахівців на місцях, адже треба впорядкувати процедуру отримання бланків рецептів лікарями, провести роз'яснювальну роботу серед них щодо виписування рецептів тощо.

Крім того, офіційних посилань у авторів проекту наказу МОЗ України "Про внесення змін до наказу МОЗ України від 19.07.2005 р. № 360" на очікувану конкретну дату набуття чинності документа (1 грудня 2010 р.) немає.

За словами Стеціва, нині цей проект перебуває на доопрацюванні. Очікується, що цю роботу буде завершено до кінця I кв. 2011 р.

Нагадаємо, з першого грудня 70% ліків українці мали купляти винятково за рецептами. Дія не розповсюджувалася на безрецептурні препарати. Рецепт мав виписуватися латиною.

Читайте також:

Українці сліпнуть від неякісного інсуліну

Японські біологи створили комарів, які розноситимуть вакцини

Уряд дозволив тестувати вакцини на українцях

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: