Українці зможуть "закріплювати" за собою номери міських телефонів

Абоненти отримали право зберігати не тільки мобільні номери при зміні оператора, але і фіксовані - наприклад, при переїзді.

У абонентів фіксованого зв'язку з'явиться можливість зберігати за собою стаціонарні номери при зміні оператора фіксованого зв'язку.

Про те, що зберігатися за абонентами при зміні оператора зв'язку будуть не тільки мобільні, але і фіксовані номери, повідомили в Державній адміністрації зв'язку.

"Переносність номерів на першому етапі буде впроваджена на мережах мобільного зв'язку, а в міру готовності і на мережах фіксованого зв'язку. Держзв'язок обов'язково буде брати участь у розробці механізму реалізації законопроекту про переносність номерів операторами телекомунікацій", - заявив перший заступник глави Адміністрації зв'язку Олена Довгаленко.

Нагадаємо, право українців зберігати номер телефону при зміні мобільного оператора зв'язку цього року було закріплено законодавчо. Згідно із законом, оператори будуть зобов'язані за заявою абонентів надавати їм послугу "переносності абонентського номера".

Її суть полягає в тому, що при зміні оператора номер абонента зберігається за ним. У той же час у тексті законопроекту не уточнювалося, чи стосується можливість перенесення номерів тільки мобільних номерів або фіксованих також.

У законі прописано, що можливість переносності абонентських номерів повинна бути реалізована операторами за півроку (тобто вже до початку 2011 року). Але ймовірність того, що це буде зроблено, вкрай низька.

По-перше, лідери ринку не зацікавлені у впровадженні цієї послуги, оскільки їм доведеться вкладати власні кошти у створення можливості для відтоку абонентів до конкурентів.

По-друге, поки що не зрозуміло яким чином переносність номерів буде реалізовано технічно. Своїх роз'яснень з цього приводу Національна комісія регулювання зв'язку операторам ще не надала.

Читайте також:

Янукович підписав закон про зміну оператора без зміни номера

Абонентам мобільного зв'язку дозволили зберігати номер при зміні оператора

Операторів зобов'язали встановити єдину ставку на зв'язок

"Сірі" мобілки в Україні відключати не будуть

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: