Українців безкоштовно перевірять на антитіла і штами до коронавірусу: коли і як

Дата публікації
Перегляди
5491
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Українців безкоштовно перевірять на антитіла і штами до коронавірусу: коли і як

Ілюстрація / Фото: Associated Press

Для цих тестування планується два етапи досліджень.

В Україні добровільно і безкоштовно протестують громадян на наявність штамів та антитіл до коронавірусу. Дослідження, які складатимуться з двох етапів, запускають вже влітку 2021 року. Його здійснюватимуть у межах спільного МОЗ та Світового банку проєкту.

Про це розповіла заступниця міністра охорони здоров’я України Світлана Шаталова під час брифінгу 13 травня.

"МОЗ та Український інститут соціальних досліджень ім. О. Яременка за участі ЦГЗ розпочнуть сероепідеміологічне дослідження розповсюдженості в українців штамів та антитіл до коронавірусу SARS-CoV2. Науковці інституту оцінять стан популяційного імунітету населення; визначать найвразливіші до інфікування групи; доступ до тестування; частку безсимптомних випадків серед дорослого населення; можливі фактори ризику", - заявила Шаталова.

Так, у межах дослідження планується два етапи. Перший передбачатиме формування мобільних бригад, до яких входитимуть соціологічні працівники та медики. Вони, за згодою українців, проводитимуть опитування і братимуть зразки крові для тестів на наявність антитіл імуноглобулінів M і G для тестування в лабораторіях. 

"Таким чином планується охопити близько 9 тисяч обраних дуже рандомно дорослих українців, які мешкають у всіх регіонах України, у населених пунктах з різною кількістю мешканців, від сіл до великих міст, і мають різний вік та стать", -  додала вона.

Другий етап, зі слів Шаталової, передбачатиме обробку заповнених анкет і формування реальних статистичних результатів.

"Це дозволить побачити більш цілісну картину, долучивши інформацію про тих людей, котрі хворіли безсимптомно, або з різних причин не зверталися до лікаря по допомогу", - пояснила вона.

Нагадаємо, генеральний директор Центру громадського здоров’я МОЗ України Роман Родина пояснив, що наявність антитіл після коронавірусної хвороби не є гарантією того, що людина не захворіє повторно. Лише антитіла, які виробляються після вакцинації, можуть захистити від важкого перебігу COVID-19 та госпіталізації.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Коронавірус в Україні: 6 813 нових випадків зафіксували минулої доби

Коронавірус в Україні: 6 813 нових випадків зафіксували минулої доби
Наступна публікація