Українців на сході Лівії кинули напризволяще

Українцям, які знаходяться на сході Лівії, непідконтрольному Муаммару Каддафі, доведеться своїми силами вибиратися через Єгипет.

Великий десантний корабель ВМС України "Костянтин Ольшанський", який відправили до Лівії для евакуації українців, не зможе забрати тих, хто знаходиться на сході країни

Бажання вибратися з Лівії, де йде війна, виявили кілька сотень українських лікарів. Але корабель "Константин Ольшанський" не зможе забрати всіх. Він пришвартувавя в Тріполі (на що, за словами наших дипломатів, є дозвіл) і зможе евакуювати тільки тих, хто знаходиться на підконтрольній Каддафі західній частині, пише "Сегодня".

"Велика частина українців живуть саме тут. Йде робота, щоб до трапу "Ольшанського" звезти всіх українців, які перебувають на заході. У Тріполі вже чекає евакуації сім'я з Місрати, яка покинула місто до початку запеклих боїв. У Місрате знаходяться ще близько 60 українців. Ведемо переговори, щоб організувати для їх вивезення в Тріполі гуманітарний коридор", - розповів 3-й секретар посольства України в Лівії Олександр Рябцев.

За словами Рябцева, "Ольшанський" може зайти і в Місрату. Але тільки в тому випадку, якщо там остаточно встановлять свій контроль війська Каддафі і припиняться бої.

Зі сходу, який непідконтрольний Муаммару, вибиратися доведеться самим через Єгипет. "Ми не можемо контактувати з повстанцями, оскільки тоді представники Каддафі зможуть звинуватити нас у їх підтримці і під загрозою буде операція з вивезення наших навіть із заходу. І через фронтову лінію наші не переберуться", - зазначив Рябцев.

Нагадаємо, до закриття повітряного простору до Лівії уряд України відправив два борти для евакуації українців. Один привіз 152 особи, другий - усього близько 50, до того ж у Лівії на момент початку зіткнень було більше 3000 українців. Близько двох тисяч дісталися до батьківщини на кораблях ЄС, США, на літаках рятувальників і купуючи квитки на рейси за свої гроші.

Зараз у Лівії залишаються близько 600 громадян України.

Все про події у Лівії читайте тут.

Читайте також:

В епіцентрі бойових дій у Лівії опинились українські лікарі

Український військовий корабель відправився до Лівії

Лівію знову бомбардують: сили коаліції обрали нові військові та цивільні цілі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: