Українців найчастіше вбивають хвороби серця

Дві третини усіх зареєстрованих в Україні смертей пов’язані з хворобами серця. Одна з причин таких високих цифр - українці йдуть до лікарів надто пізно.

Минулого року від хвороб серця в Україні померли майже півмільйона людей – це дві третини усіх зареєстрованих смертей.

Найпоширенішими хворобами в Україні є бронхіт, застуда та астма - ними в 2010 році хворіли 14,5 млн людей. Також в українців поширені хвороби серця, 21,5% людей звернулися до лікарів з хворобами сечостатевої системи, а також 6% з хворобами нервів, пише видання "Сегодня".

Така тенденція зберігається вже багато років - але цифри з кожним роком серйозніші. Якщо в 1992 році виявили 1,4 млн серцево-судинних захворювань, то минулого року - майже 2,4 млн. При цьому померли в 2010 році 14,6 тис. людей - від інфекцій і паразитарних хвороб, 19,5 тис. - від хвороб органів дихання, близько 89 тис. - від онкології і аж 465 тис. через проблеми з серцем - це майже 67% усіх смертей.

"Практично у всьому світі перше місце займають серцево-судинні захворювання. Хіба що в бідніших країнах - Південно-Східної Азії, Африки - на перше місце виходять інфекційні та паразитарні", - заявив головний імунолог Києва Олег Назар. Дійсно, за даними ВООЗ, кожна п'ята смерть у світі трапляється від інсульту та ішемічної хвороби серця. Правда, 67% у нас і 20% у світі - різні цифри.

Одна з причин таких високих цифр - українці йдуть до лікарів надто пізно. "Причому, "неспішність" властива навіть високопоставленим людям, в яких немає проблем з фінансами: багато хто з них звертається до лікарів надто пізно. Говорять: "Часу не було", - нарікає глава приватної клініки, а колись керівник здравниці "Феофанія", Ростислав Валіхновський.

Читайте також:

За місяць населення України скоротилось на 18 тисяч

До 2050 року українців залишиться 30 мільйонів

В Україні проводитимуть унікальні операції - пересадку очей свині людині

Вперше у світі людині пересадили штучне серце, яке не б'ється

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: