Українців не примушуватимуть ходити на медогляд

МОЗ оприлюднило роз'яснення щодо наказу про загальну щорічну диспансеризацію населення: насильно нікого оглядати не будуть.

Міністерство охорони здоров'я роз'яснило, що диспансеризація в Україні не є і не буде обов'язковою.

"Примушувати громадян до проходження диспансеризації ніхто не збирається. Громадяни України повинні самі бути зацікавлені у проходженні диспансеризації, у тому числі знайти час для її проходження", - йдеться у заяві МОЗ з приводу раніше оприлюдненого наказу про загальний медогляд населення.

У відомстві пояснили, що приводом для прийняття наказу став незадовільний стан здоров'я українців, зокрема, низький рівень очікуваної тривалості життя, високі показники смертності, один з найвищих в Європейському регіоні рівень природного спаду населення.

"Погіршення стану здоров'я населення призводить до об'єктивного зростання потреб у медичній допомозі", - підкреслили в МОЗ.

Там зауважили, що основною метою диспансеризації населення є в першу попередження розвитку захворювань.

Медогляд проводиться закладами охорони здоров'я за участю вищих навчальних медичних закладів усіх рівнів акредитації, закладів післядипломної освіти, наукових установ, центральних та місцевих органів виконавчої влади, відомств, установ та організацій.

Щодо даних про стан здоров'я людей, які пройшли диспансеризацію, то вони становитимуть конфіденційну інформацію про особу, яка охороняється законом.

В разі, якщо згодом в Україні буде запроваджено систему загальнообов'язкового державного медичного страхування, дані, отримані в ході диспансеризації, можуть бути використаними для персоніфікації запланованих видатків для медичного обслуговування людини, і жодного порушення права на приватність в цьому не вбачається.

У роз'ясненні також наголошено, що відповідальність за проведення диспансеризації в першу чергу покладається на дільничного лікаря (лікаря загальної практики - сімейної медицини) та громадянина України. Персональна відповідальність за проведення диспансеризації покладається на керівників органів та закладів охорони здоров'я.

Читайте також:

Українців зобов'яжуть щорічно проходити медогляд

В Україні зросла кількість самогубств

Уряд увів обов'язковий медогляд у приміщеннях шкіл

За місяць населення України скоротилося майже на 12 тисяч

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: