Українців не змусять працювати більше

Щотижнева тривалість робочого часу може коливатися, але загальна сума годин роботи буде дорівнювати нормі робочого часу з розрахунку 40-годинного робочого тижня.

Новий Трудовий кодекс не передбачає збільшення робочого тижня з 40 до 48 годин. Про це заявив заступник міністра праці та соціальної політики України Андрій Черкасов.

За його словами, проектом Трудового кодексу України, підготовленого до другого читання на засіданні ВР, передбачено, що нормальна тривалість робочого часу становить 40 годин на тиждень (стаття 131).

"Аналогічна норма встановлена у чинному в даний час Кодексі законів про працю України. Водночас статтею 143 проекту Трудового кодексу України передбачено, що максимальна тривалість щоденної роботи за підсумованим обліком робочого часу не повинна перевищувати 12 годин і максимальна тривалість роботи протягом тижня за підсумованим обліком робочого часу не повинна перевищувати 48 годин ", - стверджується в повідомленні.

Як зазначив Черкасов, у цій статті йдеться про такий режим роботи, як підсумований облік робочого часу. Його введення допускається на тих підприємствах (цехах, дільницях) і на тих видах робіт, де за умовами виробництва не може бути встановлена щоденна або щотижнева тривалість робочого часу.

"Тобто, щоденна або щотижнева тривалість робочого часу, встановлена графіком, може коливатися протягом облікового періоду, але загальна сума годин роботи за цей обліковий період має дорівнювати нормі робочого часу, яка визначається з розрахунку 40-годинного робочого тижня", - додав він .

Раніше повідомлялося, що на наступному пленарному тижні в парламенті може бути розглянуто і прийнято проект нового Трудового кодексу.

У першому читанні ТК був прийнятий у 2009 році.

Нагадаємо, міністерство праці і соціальної політики пропонує підвищити нормативний страховий стаж, необхідний для отримання мінімальної пенсії за віком, одразу на десять років. Норма почне діяти вже 1 січня 2011 року, якщо законопроект буде прийнятий.

Читайте також:

Янукович: щоб жити краще, потрібно працювати цілодобово

Кожен шостий українець щодня думає про звільнення

Українців змусять працювати на 10 років більше

Новий Трудовий кодекс: тепер звільнити працівника буде легше

Українців змусять працювати більше за ті самі гроші

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: