Українців пропонують штрафувати за відсутність флікерів на одязі

Дата публікації
Українців пропонують штрафувати за відсутність флікерів на одязі

Збір підписів під петицією до змін ПДР триває в інтернеті.

Кожен третій пішохід, який гине під колесами автомобіля в Україні, був би живий, якби не припустився помилки, найпоширеніша з яких – це відсутність елементів, що відбивають світло. У темному одязі на темній дорозі людину можна розгледіти лише за лічені секунди до зіткнення, і зреагувати водію за цей час найчастіше просто неможливо, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Олег Куприсюк начепив на свою куртку флікер після того, як з водійського сидіння свого авто надивився на пішоходів, які виникають перед машиною "нізвідки". "У чорному одязі він просто непомітний на темній дорозі", - визнає чоловік. На безпеці самого себе він не обмежився, а почав збирати підписи під петицією про зміни правил дорожнього руху, які б зобов'язали всіх пішоходів використовувати флікери на одязі або сумках. Такі норми діють, до прикладу, в сусідній Білорусі, де відсутність відбивача світла штрафується на рівні 250 грн, а зупинити і перевірити перехожого може кожен правоохоронець у будь-яку частину доби.

Водії та патрульні закликають пішоходів чіпляти наліпки на одяг, які відбивають світло фар

Водії та патрульні закликають пішоходів чіпляти наліпки на одяг, які відбивають світло фар

В українському офісі виробника світловідбивної плівки показують, що флікери бувають дуже різні – у вигляді наліпок, брелоків, браслетів тощо. Єднає їх одне – власника видно водієві вночі вже на відстані 200 метрів, а це дистанція, якої достатньо для гальмування навіть з великої швидкості. Попит невеликий, бо пішоходи просто не здогадуються, що водії можуть їх елементарно не бачити в сутінках і темряві. Натомість статистика невтішна: лише в Києві за минулий рік сталося 1,2 тис. аварій за участі пішоходів, у яких загинули 70 чоловік.

Фахівці радять навіть за відсутності флікера подати сигнал водіям перед тим, як виходити на дорогу. Це можна зробити ліхтариком, посвітивши в бік транспортного потоку. Однак значно дієвішою, все ж, буде спеціальна наліпка – тим більше, наразі можна дібрати таку, що стане й прикрасою для одягу. Адже для того, аби подбати про безпеку свою та власних дітей, зовсім не обов'язково чекати схвалення нових законів і запровадження штрафів.

Кореспондент ТСН Олександра Мітіна

Наступна публікація