Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Українців просять допомогти виявляти антиукраїнські книжки і точки їх продажу

Разом із падінням оберту російського чтива зріс попит на українську літературу.

Попри заборону на кремлівську пропаганду в книжках, така література досі доступна для всіх бажаючих. Вона зникла з полиць українських книгарень, натомість в інтернеті та на базарах можна віднайти і страшилки про бандерівців, і прославу забороненої комуністичної ідеології, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Закон, що обмежує доступ на наш ринок антиукраїнської літератури, діє вже рік. Згідно з документом, усі видання, які надрукували в РФ і хочуть продавати на українському ринку, мають пройти перевірку на наявність антиукраїнського змісту та отримати дозвіл від Держкомтелерадіо. Лише після цього книжки можуть опинитися у продажу. З понад 10 тисяч російських книжок, які хотіли ввезти за цей час, перевірку не пройшли близько 250 найменувань. У комітеті, який стежить за російською літературою, переконують, що навіть одне антиукраїнське речення чи слово в книзі – вже є підставою для відмови.

ВідеоВсупереч законам: український книжковий ринок переповнений пропагандистською літературою

На книжковому ринку Києва, якщо добре придивитися, все ж можна віднайти книжки, які підпадають під санкції. Ввозять їх через прогалини в законі, який забороняє великі партії, але не карає за малі. А в Інтернеті досі безперебійно можна і завантажити антиукраїнське чтиво.

Всупереч законам: український книжковий ринок переповнений пропагандистською літературою

Від початку року дію закону розширили – окрім видачі дозволів, представники держави тепер можуть ще й влаштовувати позапланові перевірки торговців, накладати штрафи і навіть подавати до суду. Підставою для рейду може бути звернення або інформація про наявність книг антиукраїнського змісту або з пропагандою ненависті, ворожнечі тощо. У Держкомтелерадіо не приховують, що перечитати все і виявити антиукраїнське не в змозі, отже чекають на допомогу самих громадян. Якщо їм трапляється відверта кремлівська або комуністична пропаганда, викривлення історії – вони можуть поскаржитися в поліцію або безпосередньо в комітет.

Продавці книжок визнають, що і без санкцій держави попит на подібну літературу помітно спав. "Приходили, запитували. Ну, якщо приходить дідок, в нього така пов’язка з триколором, на сумці "новороський" флаг, то що –він здорова людина?", - питає реалізатор. На найбільшому книжковому ринку Києва все ж можна віднайти книжки, які підпадають під санкції. Ввозять їх через прогалини в законі, який забороняє великі партії, але не карає за малі – це коли людина приватно везе 10-20 книжок ніби для себе, а потім вони потрапляють і на ринок.

В інтернеті ж досі безперебійно можна і придбати, і завантажити відверто антиукраїнське чтиво. Це питання урядовці вже розглядають та готуються наступними поправками відрегулювати й закрити існуючі прогалини.

Кореспондент ТСН Іван Гребенюк

Залиште свій коментар

Вибір редакції