Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Українців потайки напихають шкідливими антибіотиками через м'ясо, молоко та яйця

Внаслідок надлишку вживання сильних ліків виникають "супербактерії", котрі неможливо здолати.

Українці вживають занадто багато антибіотиків у медпрепаратах і використовують у сільському господарстві. Це призвело до того, що вилікувати звичайні інфекції стає дедалі складніше, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Непоодинокими стають випадки, коли куплений в аптеці без рецепта медикамент не тільки не покращує стан хворого, а навпаки – провокує низку нових і складніших хвороб. Серед яких – порушення роботи шлунко-кишкового тракту та проблеми із серцем. Разом із тим майже в усіх країнаї Європи антибіотик можна купити лише за рецептом.

Відео Небезпечна тенденція самостійного лікування: українці масово використовують антибіотики не за призначенням

Близько 40% українців переконані, що антибіотики лікують грип або застуду, а це небезпечна омана. Антибіотики взагалі не діють на віруси – лише на бактеріальні складові, запевняють фахівці. Застосування ж ліків із профілактичною метою не досягає цілі, однак призводить до ускладнень, бо бактерії мутують і стають нечутливими до антибіотиків. Такі "супербактерії" можуть загрожувати людству вимиранням, оскільки протидії їм не винайдено.

У Європі від нечутливих до антибіотиків бактерій щороку помирає 25 тисяч людей. Тому в більшості країн обмежили застосування відповідних препаратів у сільському господарстві, але не в Україні. Фахівці кажуть, що агрономи використовують у тисячі разів більше антибіотиків, ніж медики і фармацевти. Ними забезпечується швидке зростання худоби та птиці. Тому препарати можуть зустрічатися у свинині, яловичині, курятині та яйцях. У молоко антибіотики додають для подовження строку придатності. Антибактеріологічними препаратами годують рибу і морепродукти, вирощені в розплідниках.

Уже зараз в українських стаціонарах помічають, що бактеріальні пневмонії, які раніше лікували звичайними антибіотиками, не реагують на сучасні антибактеріальні препарати. У дитячих інфекційних відділеннях дедалі складніше побороти гнійні отити та сепсис. "Нам надзвичайно складно стає лікувати інфекції, вони стають нечутливими до антибіотиків, і нам доводиться використовувати альтернативні антибіотики. У нас звужуються можливості лікування", - зізнаються лікарі.

Кореспондент ТСН Ірина Маркевич

Залиште свій коментар

Вибір редакції