Українців тисячами продають у рабство до Росії та змушують ставати наркокур'єрами

У РФ засудили чотири тисячі українців за розповсюдження наркотиків.

Українців уже кілька років тисячами продають у рабство в Росію. Їх змушують ставати наркокур'єрами, а потім кидають за ґрати. Відбір іде не просто так. 98% ув'язнених – це чоловіки віком від 20 до 35 років.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.Тиждень.

Робота пішим кур'єром. Треба розносити товари з інтернет-магазину, якусь косметику чи інший дріб'язок. Компанія оплачує дорогу та житло. Заробіток – від 5 до 9 тисяч на тиждень. Фантастичні умови. Цими оголошеннями були завалені як Київ, так і маленькі міста у всій Україні.

Це приголомшлива історія хоча б тому, що родичі жертв, не можуть зрозуміти, як це – їхати за довгим рублем в країну, з якою у нас фактично війна. Але кожен з тих, кого пізніше продадуть, знайшов для себе виправдання. Женя поїхав – бо треба було віддавати кредит за маленький сільський магазин. Андрій погодився – бо борги, сім'я з трьома дітьми сиділа без грошей.

"Схема одна і та сама для всіх українців – їх там більше чотирьох тисяч. Зараз перебувають у тюрмах, в СІЗО. Схема, як під копірку написана. Тут вербують, туди передають дані, там їх - на контроль. Я зідзвонилася з сином, то він каже, що в колонії 80% українців засуджені за статтею 228", - говорить мати засудженого в РФ Євгена Катерина Онопрієнко.

Чотири тисячі українців потрапили до російських тюрм за одним і тим же сценарієм: оголошення про найм на посаду кур'єра, дзвінок, запрошення до Києва, де пояснюють – у тебе багато конкурентів, погоджуватися треба швидко, фотографують паспорт, дають квиток на поїзд до Москви та смартфон.

У Москві жертва отримує повідомлення – необхідно відкрити рахунок та їхати далі, вглиб Росії. В кінцевому пункті призначення одразу або через кілька днів українців ставлять перед фактом – їм доведеться розносити зовсім не мобільні телефони чи косметику з інтернет-магазину. Носити треба спайс – тобто наркотичну курильну суміш.

"Коли людина відмовлялася, далі йшли погрози фізичного знищення. Говорили те, що тобі потрібно відробити ті гроші, які вони витратили на квиток, на квартиру і ще йшли погрози знищення саме сім'ї в Україні. Тому в людини не було виходу, як тільки погоджуватись на цю роботу. А потім думати, як зійти з цієї схеми", - каже Катерина Онопрієнко.

Поїхали тисячі. Та вислизнути вдалося лише кільком. Усі вони викинули смартфони зі шпигунськими програмами і зникли, не попередивши господарів. Усі, хто почав пручатися, через день чи годину опинялися обличчям в землю. В СІЗО їх били та змушували зізнаватися.

У консульстві України в Російській Федерації консули нічого не можуть зробити з навалою живого товару. Іноді відвідують українців у тюрмах, але можуть хіба що запитати, чи не б'ють їх там і чи вчасно їм викликають лікаря.

Ця схема - це величезний механізм прихованої работоргівлі. До Росії йде потік живого товару, сюди повертаються - гроші. Щодня лише одна банда отримувала з Росії на картку до 100 тисяч гривень. Порахувати, скільки людей вони відправили в рабство, неможливо.

"Багато родичів уже змирилися з тим, що їх рідні засуджені. І відповідно не звертаються із заявами ні родичі, ні самі постраждалі", - говорить слідчий МВС Інна Тимошенко з Дніпра.

Вона розповідає, як починалася її велика справа - один з українців помітив щось недобре і зіскочив із поїзда на кордоні. А потім навів поліцію на банду торговців людьми. Вербувальників прослуховували, за ними стежили. Наприкінці осені поліція затримала чотирьох підозрюваних. Силовики стверджують, що після того все припинилося. Проте, за інформацією ТСН, українці й досі продовжують наповнювати собою російські тюрми та СІЗО.

І це справді виглядає як спецоперація ФСБ. Надто чітка організація. Просунуті технології стеження. І є чітка вигода. Адже крім дискредитації України, тисячі молодих чоловіків призивного і найпрацездатнішого віку десятиліття проведуть у тюремному рабстві. А хтось повірить у чергову байку кураторів зі спецслужб і стане військовим злочинцем. Мовляв, вийде раніше, якщо протягом року буде воювати на стороні бойовиків на Донбасі.

Більше подробиць дивіться в сюжеті Станіслава Ясинського.

ВідеоСхема работоргівлі: тисячі українців роками змушують ставати наркокур'єрами в РФ

Залиште свій коментар