Українців вільно впускають до Європи і без відбитків пальців, і з дітьми без паспортів

Безвіз працює навіть краще, ніж думали собі українські громадяни.

У перший день безвізу журналісти вирішили провести експеримент і з'ясувати, які сюрпризи можуть очікувати на європейському кордоні наших громадян, які подорожують із дітьми, та чи пустять до Європи людину з біометричним паспортом, але без відбитків пальців. Кінцевими точками тестових подорожей були обрані Вільнюс (Литва) і Брюссель (Бельгія), йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

З України пасажира без відбитків пальців зона митного контролю випустила. Непривітною у Вільнюсі видалася лише погода. Прикордонники ж українцям виявляються раді: на їх віконечку напис "Тільки для жителів Євросоюзу та громадян України". Відбитків пальців ніхто перевіряти не зажадав. Натомість пасажирам із Києва підготували музичне привітання.

ВідеоКореспонденти ТСН з'ясували, як подорожувати без віз з дітьми та людям без відбитків пальців

На українському боці правила перетину кордону з дитиною не змінилися. Як і раніше, якщо ви подорожуєте без одного з батьків, окрім квитка і паспорта, вас можуть попросити надати нотаріально завірений дозвіл на вивезення дитини. Бельгійські ж прикордонники навіть не зажадали додаткових документів – задовольнилися паспортом.

Як уже повідомлялося, перший день безвізового режиму минув без значних проблем. 52 тисячі громадян України перетнули державний кордон на заході. Таку статистику щодо дії першого дня безвізового режиму України з країнами Євросоюзу повідомляє Державна прикордонна служба

Кореспонденти ТСН Яна Слєсарчук та Ольга Василевська

Залиште свій коментар