Українців, які підтримують локдаун, стало більше, понад 50% будуть краще дотримуватися правил карантину - опитування

Українців, які підтримують локдаун, стало більше, понад 50% будуть краще дотримуватися правил карантину - опитування

Фото: УНІАН

Від початку березня підтримка карантину зросла з 56% до 65%.

Понад 60% опитаних українців підтримують запровадження жорсткого карантину, але не закриття міського і міжміського транспорту.

Про це свідчать результати дослідження, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг" 6-7 квітня.

Зокрема, майже дві третини - 65% опитаних підтримують запровадження жорсткого карантину (локдауну), 33% – не підтримують. Ще 3% не змогли відповісти. Також 77% підтримують закриття ресторанів та кафе в рамках локдауну, 63% – закриття шкіл, 59% – дитсадків.

Натомість закриття міського та міжміського транспорту не підтримують понад дві третини громадян - майже 70%. За останній місяць зріс рівень підтримки закриття закладів харчування, освітніх установ та транспорту.

Водночас 55% заявили, що будуть більше дотримуватися правил жорсткого карантину, аніж навесні минулого року. 17% – сказали, що робитимуть це менше, 26% – так само. 52% опитаних побоюються, що можуть захворіти на коронавірусну хворобу, 47% – не мають таких побоювань. Про здоров'я своїх близьких та рідних хвилюються 83% респондентів, не хвилюються – 17%. Соціологи наголошують, що за останні місяці в українців рівень тривожності про стан свого здоров’я в умовах пандемії зростає. Найвищі показники хвилювання фіксують у старшій віковій групі та серед жінок.

Варто зазначити, що соціологічна група "Рейтинг" провела опитування 6-7 квітня в усіх областях України, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. 2,5 тис. респондентів було опитано метод CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing - телефонні інтерв`ю з використанням комп`ютера). На основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Похибка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95 не більше 2,0%.

Що врятує українців від третьої хвилі коронавірусу – Віктор Ляшко про вакцинацію та локдаун

Що врятує українців від третьої хвилі коронавірусу – Віктор Ляшко про вакцинацію та локдаун

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація