Українців, яких не пустили в Євросоюз, безкоштовно повертають назад

Відмова, викликана несуттєвими обставинами, не впливатиме на спроби перетину кордону у майбутньому.

Українці не мають сплачувати за зворотній квиток у разі, якщо їм відмовили у в'їзді в Євросоюз. Проте це правило стосується лише пасажирів авіакомпаній.

Про це в ефірі програми "Сніданок з 1+1" розповів речник Держприкордонслужби Олег Слободян.

ВідеоЯкі проблеми виникають під час виїзду за кордон

"Такий механізм діє тільки з авіакомпаніями. Тобто якщо ви прилетіли, вас привезла авіакомпанія, і вам відмовляють, то назад зворотнім рейсом авіакомпанія повертає вас за власний рахунок", - пояснив Слободян.

Водночас у цьому механізмі є свої вади. Якщо наступний зворотній рейс запланований лише за кілька днів, то вам доведеться чекати на літак в аеропорті. Або авіакомпанія шукатиме для вас іншу логістику. Щоправда, це залежатиме від конкретної авіакомпанії.

ВідеоДо Італії не пустили українців з біометричними паспортами

Слободян також додав, що відмова, яка викликана не проблемами людини з законом, а несуттєвими обставинами (наприклад, коли ви непорозумілися з прикордонником щодо мети вашої поїздки чи місця проживання), не впливатиме на спроби перетину кордону у майбутньому.

Детальніше про те, як прикордонники Євросоюзу перевіряють українців, читайте за посиланням

Як відомо, безвіз запрацював 11 червня о 00:00 год. Для безвізових поїздок необхідно мати біометричний паспорт, оформити страховку та мати певну кількість грошей, яку кожна країна визначає окремо. 

За місяць від початку безвізу кордон з ЄС перетнуло більше 95 тисяч українців з біопаспортами. Втім 50-х українців європейські прикордонники завернули назад.

Залиште свій коментар