Українців, яким не вистачає на їжу, в 3 рази менше, ніж наприкінці 90-х

Пік бідності в українському суспільстві був у 1998 році. Тоді 52% населення визнавали, що їм бракувало грошей навіть на їжу.

Кількість українців, яким не вистачає грошей навіть на їжу (17,5%), зараз утричі менше, ніж наприкінці 1990-х (52%). Про це заявив директор Київського міжнародного інституту соціології Володимир Паніотто в інтерв'ю тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

"Пік бідності в українському суспільстві був у 1998 році. Тоді 52% населення визнавали, що їм бракувало грошей навіть на їжу. Але під час кризи українці навіть не наблизилися до цього показника: спочатку вони "проживали" свої запаси, а у квітні 2009 року вийшли на якийсь максимум бідності (20,8% тих, кому бракує грошей навіть на їжу).

У грудні 2010 року на їжу не вистачало 13,7% опитаних, а на березень 2011-го їх побільшало до 17,5% (через недавнє підвищення цін)", - повідомив соціолог.

Як повідомляє КМІС, кількість тих, кому не вистачає на їжу, за минулих півроку зросла до 17,5%, водночас знизилася (з 7,1 до 4,9%) кількість тих, хто може дозволити собі купувати деякі дорогі речі (такі як телевізор або холодильник), але не може купити все, що захоче.

Кількість тих, хто може купити все, що захоче, зменшилася з 0,2 до 0,1%.

"Теоретично ситуація мала б покращитися, оскільки уряди багатьох країн заявили про вихід із кризи та про певне зростання (в Україні - 4%). Але зростання цін у нашій країні вдарило по всіх. Ті, хто може дозволити собі дорогі покупки, приблизно відповідають середньому класу, а він у нас нестійкий. Зсув у бік бідніших стався практично в усіх категоріях", - констатував Паніотто.

Читайте також:

Ціни на сир в Україні йдуть на рекорд

В Україні подорожчає алкоголь

Кожна третя родина в Україні є бідною

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: