Українців з Лівії будуть евакуювати інші країни

В МЗС України повідомили про евакуацію українців зусиллями інших держав. У свою чергу український літак взяв на борт азербаджайнців.

Українці будуть евакуйовані з Лівії, в тому числі і зусиллями інших держав. Про це повідомив глава МЗС Костянтин Грищенко.

"Ми точно також домовилися з іншими країнами, які планують евакуацію своїх громадян поромами, що в міру того, як будуть формуватися групи громадян України, готових скористатися цим шляхом, вони також будуть братися на борт", - сказав він на брифінгу в середу в Києві.

Грищенко поінформував, що вранці 23 лютого на борту літака Російської Федерації, який вилетів з Лівії, було кілька десятків громадян України. "Мною дано доручення посольству України в РФ з тим, щоб в гранично стислі терміни допомогти їм відправитися з Москви до себе додому", - сказав глава МЗС.

Як повідомила прес-служба посольства України в РФ, у вівторок двома бортами МНС Росії до Москви були доставлені 23 громадяни України. У цей же день очікується ще один літак, на борту якого будуть українці.

Посольство України в РФ надає максимальне сприяння українцям у їхньому тимчасовому розміщенні в російській столиці і поверненні на батьківщину. З цією метою в аеропорту "Домодєдово" постійно знаходяться співробітники консульського відділу посольства.

Раніше перший віце-прем'єр - міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв повідомив, що частина українців вже покинула Лівію на літаку МНС Росії і російському поромі. За його словами, літак МНС Росії повинен повернутися до Москви в другій половині дня. Російський пором вийшов з порту міста Бенгазі у вівторок і в середу має прибути до Стамбулу.

Клюєв також поінформував, що МЗС України по дипломатичних каналах досягло попередніх домовленостей про те, що грецький і турецький пороми, очікувані на цьому тижні в порту Бенгазі, будуть приймати на борт українських громадян, у тому числі тих, у кого немає віз для в'їзду до Греції і Туреччину.

Також Грищенко повідомив, що український літак взяв на борт у Тріполі громадян Азербайджану. 8 азербайджанців піднялися на борт літака, який у середу, 23 лютого, вилітає з Тріполі до Києва.

Як повідомлялося раніше, Україна готова брати на борт своїх літаків громадян інших країн для евакуації.

Читайте також:

Літак з евакуйованими українцями "застряг" у Лівії

Українці в Лівії не дочекались літака Міноборони: їх евакуювали росіяни

МЗС Італії: жертвами придушення революції в Лівії стали тисячі людей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: