Українців закликали до "освяченого" конституційного заколоту

Народний Рух закликав українців до повної мобілізації, щоб повністю "перезавантажити" владу.

Конституційний суд одним розчерком пера "освятив" конституційний заколот в Україні.

Про це йдеться в заяві Народного Руху України щодо рішення Конституційного суду про відміну політреформи 2004-го року.

"Нинішня ситуація вимагає негайної реакції та повної мобілізації українського народу", - йдеться в заяві.

"Єдино можливий вихід у цій ситуації - це "перезавантажити" владу, тобто провести дострокові вибори президента та парламенту. Мають бути відправленими у відставку всі члени КС, що голосували за таке замовне рішення", - вважають в Народному Русі.

"Ми стали свідками, як під політичний момент було безапеляційно зруйновано підвалини державного ладу, розмите конституційне поле країни", - зазначають в партії. Представники Народного Руху вважають, що Основний Закон держави відтепер повністю беззахисний.

"Таке рішення юридично освятило черговий крок з узурпації влади командою Януковича-Азарова та встановлення авторитарного режиму", - йдеться в заяві.

В партії переконані, що у період виборчої кампанії до органів місцевого самоврядування партія влади свідомо "протиснула" це рішення Конституційного суду.

"Щоб відвернути суспільну увагу від повних провалів в економіці та соціальній політиці, а також від перебігу виборчої кампанії та самих виборів, які вже носять характер недемократичних", - уточнюється в заяві.

Народний Рух виступає категорично проти "подібних замовних політичних рішень Конституційного суду, які, на жаль, стають недоброю традицією".

"Ми розуміємо, що судді Конституційного суду у прийнятті рішень не є самостійними. Але принаймні вони повинні розуміти відповідальність перед державою і народом", - йдеться в заяві.

Нагадаємо, 1 жовтня, Конституційний суд оголосив рішення по справі про скасування політреформи 2004 року.

КС ухвалив рішення скасувати політичну реформу, що означатиме повернення України від парламентсько-президентської до президентсько-парламентської форми правління та значне розширення повноважень Віктора Януковича.

Представники Партії регіонів та Адміністрації глави держави неодноразово повторювали, що вони мають намір виправити наслідки реформи 2004 року, в результаті якої президент втратив суттєву частину своїх повноважень.

Прийняття Конституційним судом рішення про скасування поправок до Конституції від 8 грудня 2004 року, відомих як політреформа, означає повернення чинному президенту повноважень, які мав президент Леонід Кучма у період з 1996 по 2004 рік.

Детально про скасування конституційної реформи-2004 читайте тут

Читайте про скасування політреформи:

Политическая реформа: похороны под аплодисменты

Развилка для Януковича

Любовь и ястребы

Великий кормчий

Читайте також:

Януковича попередили: через політреформу опозиція питиме з нього кров відрами

Мороз: КС може переглянути своє рішення про політреформу

Азаров зрадів розширенню повноважень Януковича

Опозиція вимагає відставки Януковича, уряду й Верховної ради

Янукович: всі рішення КС повинні виконуватися

Янукович отримав право одноосібно звільнити весь Кабмін

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: