Українців змусять працювати на 10 років більше

Мінпраці пропонує підвищити нормативний страховий стаж на десять років: для жінок з нинішніх 20 - до 30 років, для чоловіків - з 25 до 35 років.

Міністерство праці і соціальної політики пропонує підвищити нормативний страховий стаж, необхідний для отримання мінімальної пенсії за віком, одразу на десять років. Норма почне діяти вже 1 січня 2011 року, якщо законопроект буде прийнятий.

Про це свідчить підготовлений відомством законопроект "Про внесення змін до деяких законів України", пише тижневик "Дзеркало тижня".

Так, Мінпраці пропонує одномоментно підвищити нормативний страховий стаж (період, за який сплачено внески до Пенсійного фонду) на десять років: для жінок з нинішніх 20 - до 30 років, для чоловіків - з 25 до 35 років.

Якщо законопроект буде прийнятий, норма почне діяти вже 1 січня 2011 року. Саме з цієї миті для отримання пенсії за віком жінкам і чоловікам буде потрібно 30 і 35 років страхового стажу відповідно.

Підготовлений Мінпраці законопроект допускає внесення змін до 14 різних законів, зокрема, "Про пенсійне забезпечення", "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", "Про основні принципи соціального захисту ветеранів праці та інших громадян літнього віку в Україні", "Про загальнообов'язкове пенсійне страхування", "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права пенсію, та інвалідам".

У пояснювальній записці до законопроекту також наголошується, що ухвалення цього документа приведе до додаткових надходжень до Пенсійного фонду в 2011 році в розмірі 4,9 млрд. гривень.

Нагадаємо, Міністерство праці і соціальної політики запропонувало не виносити на громадське обговорення підготовлений відомством законопроект, що передбачає масштабні реформи в пенсійній сфері.

Читайте також:

Українцям не дозволять висловити свою думку щодо пенсійної реформи

Пенсійний вік в Україні підвищать до кінця року

Уряд має намір ще раз підвищити ціни на газ для населення на 50%

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: