Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Українців зобов'язали сортувати сміття, проте окремих баків скрізь досі не встановили

Близько 40% відходів можуть бути повторно використаними.

Починаючи від 1 січня 2018-го, сортувати сміття потрібно буде за видами матеріалів: органіка, метал, скло, пластик та папір. Для цього на подвір'ях мають стояти окремі контейнери для кожного виду сміття, а сортувати його повинні самі українці.

Усе це передбачене нормами чинного закону України "Про відходи". Але постанов з переліком та послідовністю операцій з непотребом досі не створено.

Нині сьома частина України завалена сміттям. Лише під офіційними звалищами поховано 43 тисячі квадратних кілометрів, що дорівнює площі Данії. А кожен українець щодня додає мінімум 1 кг непотребу до цієї кількості. Про це йдеться в сюжеті програми "Сніданок з "1+1".

Приблизно 40% сміття - це корисні і цінні вторинні ресурси, як-то папір, скло та полімери. Поблизу деяких київських багатоповерхівок небайдужі активісти вже встановлюють експериментальні контейнери для сортування сміття, окремо для металевих упаковок, пластику та скла. Використана тара має бути чистою та вимитою.

На сортуванні відходів можна також зекономити, якщо врахувати, що за рік людина утворює 20-70 кг сміття. Так, приблизно за 100 кг макулатури можна заробити 260 грн. Одна пластикова пляшка важить 15 грамів, а для кілограму слід назбирати майже 70, що відповідатиме 5 грн. Але за тонну пляшок переробник має заплатити 15 тисяч гривень.

Нагадаємо, півроку тому, на початку серпня, офіційно сортувати сміття почали у Львові. На усіх майданчиках для збору відходів перевізники встановили спеціальні контейнери з наліпками. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції