Українцям будуть нараховувати тариф на вивезення побутових відходів по-новому

Українцям будуть нараховувати тариф на вивезення побутових відходів по-новому

Фото: pixabay.com

До тарифу на вивіз побутових відходів включили вартість сортування сміття.

В Україні відтепер під час встановлення тарифів на вивезення побутових відходів будуть враховувати операції із сортуванням сміття. Також будуть братися до уваги обсяги вивезення, перероблення та захоронення побутових відходів.

Відповідне рішення було ухвалено на засіданні уряду 28 жовтня.

Як пояснили в Мінрегіоні, зміни до "Порядку формування тарифів на послуги поводження з побутовими відходами" дозволять покращити роботу сміттєсортувальних ліній. Наразі в Україні їх налічується 35, і вони працюють у 29 населених пунктах. Однак у переліку операцій поводження з побутовими відходами відсутня операція сортування.

"Під час встановлення тарифів на послугу з поводження з побутовими відходами споживачі сплачують як за перероблення, так і за захоронення всього об’єму побутових відходів, який утворюється в населеному пункті, без урахування об’єму. Відтепер під час встановленні тарифу на ці послуги враховуватимуться об’єми вивезення, перероблення та захоронення побутових відходів", – зазначив міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

Також проєктом постанови регулюється питання щодо розрахунку витрат по оплаті праці працівників, які працюють на підприємствах, що надають послуги з поводження з твердими побутовими відходами.

Згідно з пояснювальною запискою, до тарифу включені, окрім витрат на оплату праці персоналу, також витрати на виплату додаткової зарплати, надбавок, компенсацій, премій, а також інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які не передбачені законодавством.

Читайте також:

Вінницькі студенти-біологи відкрили власну станцію глибокого сортування сміття

Вінницькі студенти-біологи відкрили власну станцію глибокого сортування сміття

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
30к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація