Українцям через відсутність спеціальної сироватки загрожує смерть від ботулізму

Дата публікації
Перегляди
933
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Українцям через відсутність спеціальної сироватки загрожує смерть від ботулізму

В Україні немає вакцини від ботулізму.

Вакцини проти смертельної хвороби не закупили.

Ботулізм загрожує життям українців. Ця хвороба — смертельна, вилікувати її можна лише, увівши протидифтерійну сироватку. Але вакцин немає, бо їх просто не закупили, йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

Негаразди зі здоров'ям Віта відчула через добу після домашньої свіжини, їй ставало дедалі гірше.

"Вже на наступний день у мене були ознаки отруєння. У вівторок в мене всі ознаки пройшли, у вівторок я лягала - все нормально, а в середу я встала і зрозуміла, шо я не чітко бачу", - каже хвора Віта Кузьменко.

Лікарі відразу встановили діагноз - ботулізм. Урятувати людину від смертельної небезпеки можна лише з допомогою спеціальної сироватки. У Білоцерківській лікарні, куди Віту шпиталізували, її не бачили вже 5 років.

"Нам сказали або шукать в Польщі, або по Україні. Знайшли по Україні – в Одесі. Фірма, вони займаються цими поставками", - каже чоловік хворої Юрій Кузьменко.

Він сів за кермо і помчав до Одеси по вакцину, щоб урятувати дружину. Юрій привіз дружині 10 доз. Для її лікування вистачило двох. Стан Віти стабілізувався.

Одна доза вакцини коштує 17 тисяч гривень. Лікарі дали гарантійний лист, що відшкодують родині витрати на лікування. Досі в Україні використовували російські ін'єкції. Ще в червні, коли вони не пройшли перереєстрацію, Мінохоронздоров'я дозволило завозити польські. Але їх у лікарнях немає й досі.

У Європі такі вакцини закуповують із запасом, у нас немає і необхідного. Експерти кажуть, що за правильної організації поставок ліків Україні це коштуватиме не так уже й багато. В організації захисту прав пацієнтів порахували – щоб убезпечити людей, достатньо витратити 45 копійок на душу.

"Всього 15-20 млн на рік і люди будуть впевнені, що якщо вони щось з'їдять, то завжди вони будуть знати, що протягом 2-3 годин вони отримають протитоксичну сироватку", - каже президент Всеукраїнської ради захисту прав пацієнтів Віктор Сердюк.

У Кременчуці сталося те саме. Учора чоловіка шпиталізували з ботулізмом, лікувати нічим. Його рідні сподіваються ще на вакцину, яку роздобув чоловік Віти.

У Міністерстві охорони здоров'я в коментарі ТСН зауважили: закупівлі вакцин проти ботулізму, правця та укусу гадюки мають проводити коштом місцевих бюджетів. Тому пропонують питання адресувати до депутатів обласних рад.

Нагадаємо, на Львівщині після застілля помер молодий хлопець, який за кілька місяців мав одружитися, а його наречену та її родину у важкому стані доправили у лікарню. Медики твердять, що наслідки сильного харчового отруєння були б не такими трагічними, якби не відсутність спеціальної сироватки від ботулізму.

Кореспондент ТСН Наталія Ярмола

Українці можуть вмирати від ботулізму через відсутність вакцини

Українці можуть вмирати від ботулізму через відсутність вакцини

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
933
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація