Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Українцям дали поради, як уберегтися від квартирних аферистів

Тисячі людей втратили гроші, але так і не отримали житла.

120 тисяч родин стали жертвами будівельних афер в Україні. Щоби зберегти заощадження й не тримати гроші в банках, люди інвестують у будівництво, але нерідко залишаються без омріяних квадратних метрів, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Моя квартира на п’ятому поверху. Ось, крайня, виходить", - каже Світлана Нестеренко. На своє омріяне 3-кімнатне житло вона може поглянути лише з відстані кількох метрів. 10 років тому жінка спокусилася на вигідну пропозицію від забудовника, разом із чоловіком продали 2-кімнатне помешкання, набралися боргів, усі гроші вклали у нове житло. Його обіцяли здати у 2009-му, однак будинок досі стоїть пусткою, а жінці разом з чоловіком та вже дорослими дітьми досі доводиться тіснитися у батьківському будинку. "12 років фактично ось так, скажемо, ми без житла", - констатує власниця квартири в недобудові.

ВідеоСто двадцять тисяч родин стали жертвами будівельних афер в Україні

Щоби зберегти заощадження й не тримати гроші в банках люди інвестують у будівництво. Але врешті, залишаються без омріяних квадратних метрів. Серед потерпілих багато й тих, хто віддав усе до останньої копійки. Як правильно обрати оселю і врешті в'їхати туди – далі у сюжеті.

Сто двадцять тисяч родин стали жертвами будівельних афер в Україні

Будівництво кілька разів припиняли та знову відновлювали, недобудова переходила із одних рук в інші, та інвесторам це не допомогло. Зведення другої та третьої секцій розпочали у 2006 році, однак у 2011-му його повністю припинили, так і не добудувавши двох поверхів. А от на місці першої секції так і залишився котлован. Разом із Світланою осель не отримали ще півтори сотні сімей. У Віктора та Оксани Ларіонових – теж квартири в цьому довгобуді. На одній із зустрічей інвесторів вони й познайомилися, створили родину, діти вже підросли, а житла досі немає. "У нас у цьому будинку дві квартири: у мене і у дружини. У Оксани 1-кімнатна квартира, у нас 3-кімнатна", - кажуть власники.

Таких історій по всій країні – безліч. Лише покинутих напризволяще будинків налічується близько 4 тисяч. За кожним квадратним метром у незданих будинках стоять люди, які півжиття відкладають гроші, беруть кредити та позики, і врешті, "повівшись" на привабливу ціну, потрапляють у пастку. Аби не втратити гроші, експерти радять перевіряти не лише забудовника, а й об'єкт, в якому хочете купити квадратні метри. Увагу слід звернути на наявність дозволів на будівництво та під'єднання комунальних мереж. "Чи має компанія виконаний житловий проект? Чи пройшов цей проект експертизу? Чи отриманий дозвіл?  На підставі якого договору чи на підставі яких повноважень залучаються ті чи інші кошти?", - перелічує важливі чинники виконавчий директор конфедерації будівельників україни Віталій Грусевич.

Проте навіть наявність усіх дозвільних документів не буде стовідсотковою гарантією отримання ключів. Тисячі людей так і залишаються ні з чим, без грошей та без житла. Тож експерти радять купувати квартири у вже зданих будинках або у перевірених забудовників.

Кореспондент ТСН Інна Власова

Залиште свій коментар

Вибір редакції