Українцям дозволили безкоштовно приватизувати більше однієї квартири

Приватизація загальної площі в декількох квартирах чи будинках державного житлового фонду, в межах встановленої санітарної норми і номінальної вартості житлового чеку не є повторною.

Конституційний суд України 15 червня роз'яснив, що право громадян на безкоштовну приватизацію житла обмежується не кількістю квартир або будинків, а встановленою законом площею.

Приватизація загальної площі в декількох квартирах чи будинках державного житлового фонду, в межах встановленої санітарної норми і номінальної вартості житлового чеку не є повторною, - говориться в рішенні КС.

Рішення ухвалено за конституційним зверненням громадянки Ганни Власової щодо офіційного тлумачення положення пункту 5 статті 5 закону України "Про приватизацію державного житлового фонду" (справа про безкоштовної приватизації житла). У своєму зверненні вона просила розтлумачити це положення, відповідно до якого громадяни України мають право приватизувати займане ним житло безкоштовно в межах номінальної вартості житлового чеку або з частковою доплатою один раз. Громадянка просила КС роз'яснити: чи мають право громадяни України двічі брати участь у приватизації державного житлового фонду.

Цікаво, що роз'яснення з'явилося майже через 18 років після прийняття закону про приватизацію державного житлового фонду. Тепер всі, у кого залишилися невикористані при приватизації квадратні метри можуть ними знову скористатися.

Рішення Конституційного суду, безперечно, важливе з точки зору законодавства, але практично марне для простих громадян. Адже ціна питання між платною і безкоштовною приватизацією становить 18 копійок за квадратний метр. Причому дана чисто символічна вартість не диференціюється залежно від району міста або комфортності будівлі.

Якщо людина приватизує більше, ніж їй належить за законом, то вона повинна доплатити по 18 копійок за квадратний метр, розповіли у відділі приватизації Деснянського району столиці. - Тобто, якщо самотня людина приватизує квартиру в 51 квадратний метр, то їй належить 21 метр плюс 10 безкоштовних метрів на сім'ю. Разом, безкоштовно вона може приватизувати 31 квадратний метр. За решту 20 метрів вона заплатить 3 гривні 60 копійок.

Читайте також:

У Києві виставлено на продаж квартиру за 14 млн доларів

Екс-міліціонер хоче відсудити квартиру, де просидів "у засідці" 17 років

Борис Моїсеєв влаштував потоп в квартирі Кіркорова

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: