Українцям дозволили голосувати не за місцем проживання

Дозволено тимчасову зміну місця голосування виборця, який у день голосування з поважних причин не може проголосувати за своєю виборчою адресою.

Верховна рада прийняла закон "Про внесення змін до Закону України "Про Державний реєстр виборців" (нова редакція).

"За" дане рішення проголосували 249 із 409 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі.

Даним законом передбачена можливість тимчасової зміни місця голосування (на період проведення виборів чи референдуму) виборця, який у день голосування з поважних причин не може проголосувати за своєю виборчою адресою, без зміни виборчої адреси.

У законі визначено поняття "виборча адреса" виборця, який не має зареєстрованого місця проживання; військовослужбовця; виборця, який відбуває покарання; виборця, який проживає або перебуває за межами України.

Даним законом удосконалено порядок періодичного поновлення персональних даних Державного реєстру виборців, уточнення персональних даних реєстру, складання попередніх та уточнених списків виборців.

Законом також удосконалено порядок внесення змін до реєстру за ініціативою виборця. За підсумками вивчення звернення виборця орган ведення держреєстру може звернутися засобами автоматизованої інформаційно-телекомунікаційної системи реєстру до органу ведення реєстру за попередньою виборчою адресою виборця про необхідність внесення змін щодо виборчої адреси виборця (якщо попередня виборча адреса виборця не належить до території, на яку поширюються повноваження цього органу ведення реєстру).

Читайте також:

ЦВК не вичистить перед виборами мертві душі

Державний реєстр виборців визнано найкращим IT-проектом

ЦВК не змогла назвати кількість виборців, які проголосували вдома

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: