Українцям хочуть на чотири дні збільшити тривалість відпусток

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Додаткові дні є вимогою ЄС щодо трудового законодавства України.

Щорічна відпустка в Україні складає 24 дні, а більшою вона є тільки у шахтарів, працівників хімічних підприємств та вчителів. Проте в українців з’явився шанс відпочивати довше, адже проект нового трудового кодексу передбачає збільшення відпустки, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Якщо я більше двох тижнів сиджу в Києві, мене починає лихоманити", - зізнається 30-річний Андрій Погорілий. На його рахунку 38 країн і 160 перельотів. "У мене відпустки на даний момент – нуль. Мало того, що я використав дні відпустки, я вже два тижні взяв відпустки за свій рахунок", - каже він.

Відео В Україні можуть збільшити тривалість відпустки

На порозі літо й думки про відпочинок, бажано біля моря, заполонили голови усіх трудівників. Щорічна відпустка в Україні 24 дні. Проте в українців з’явився шанс відпочивати довше. Проект нового трудового кодексу передбачає збільшення відпустки. Ці умови Україна має виконати перед Євросоюзом. Скільки гулятимемо й головне: коли – дивіться далі.  

В Україні можуть збільшити тривалість відпустки

Зараз Україна орієнтується на трудовий кодекс, якому майже 50 років. До нього вносили більше сотні поправок, проте без нового не обійтись – так запевняють у Мінсоцполітики. Документ на 400 сторінок депутати схвалили в першому читанні два роки тому. Проте далі справа не пішла. "Досі ще Верховна Рада не розглянула, і тому він очікує розгляду до другого читання", - каже генеральний директор директорату норм і стандартів гідної праці Міністерства соціальної політики Юрій Кузовой.

Зараз більшість українців можуть гуляти 24 дні, а в майбутньому, в разі схвалення кодексу, до них додадуть 4 дні. Плюсуємо до них 11 державних свят – у сумі виходить 39 неробочих днів працівника, за які роботодавці мають заплатити. "Безумовно, це буде мотивувати співробітників. Я би дозволила ці дні. Але для роботодавця це мінус", - визнає керівник HR департаменту Яна Декусар.

Фотогалерея Засмаглі, відпочилі й на низькому старті. Як нардепи провели свій перший робочий день після відпустки (15 фото)

У новому кодексі, окрім продовження відпустки, з’явилися статті про можливість дистанційно працювати, встановлюються додаткові гарантії виплат вагітним, дається більше повноважень інспекторам держпраці, які можуть штрафувати роботодавців за порушення прав робітників. Проте ці статті, чекаючи розгляду, втрачатимуть актуальність. "Морально він постарішав на два роки. У нас були і попередні варіанти законопроекту, який теж був до другого читання підготовлений – і помер. І, можливо, така доля буде і в цього проекту, на жаль", - визнає Юрій Кузовой.

Поки не ухвалили цей законопроект, вносять поправки до вже наявного застарілого кодексу. Тим часом спеціалісти з працевлаштування застерігають – без відпочинку працездатність погіршується. "Якщо ваші колеги або ви знаходитесь у стресі, ні про яку лояльність, ні про яку креативність мови йти не може", - переконує експерт із працевлаштування Тетяна Пашкіна.

Кореспондент ТСН Маргарита Потапова

Залиште свій коментар

Вибір редакції