Українцям стали рідше відмовляти у шенгенських візах

У МЗС України прогнозують, що в 2010 році показник відмов у шенгенських візах українцям буде меншим, ніж у попередні роки.

У Міністерстві закордонних справ констатують зменшення скарг з боку українських громадян при оформленні шенгенських віз.

Про це повідомив директор Департаменту консульської служби міністерства Андрій Олефір.

За його словами, кількість скарг з кожним роком зменшується. На уточнююче питання, на консульства яких країн найчастіше скаржаться українці, Олефір відповів: "Там, де найбільше віз оформлюється українцям, там найбільше скарг, за винятком Польщі".

Він також поінформував, що за офіційною статистикою європейських партнерів, в 2008 році було 12% відмов, в 2009 році - 6%. Також прогнозується, що в 2010 році показник відмов буде ще менше.

При цьому Олефіра висловив переконання, що Україна сподівається, що на черговому саміті Україна-ЄС Київ зможе отримати так званий План дій щодо безвізового режиму. За його словами, це так зване "домашнє завдання", після виконання якого може бути введений безвізовий режим. Він також додав, що обидві сторони сьогодні працюють над цим планом дій.

Раніше міністр закордонних справ Костянтин Грищенко заявив, що МЗС розраховує 3 червня отримати від ЄС план дій щодо введення безвізового режиму.

Читайте також:

ЄС: угода про асоціацію з Україною може бути підписана у цьому році

Янукович готовий "цілодобово" говорити з ЄС про безвізовий режим

Євросоюз має конкретний план дій щодо безвізового режиму з Україною

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: