Українцям, які торгували людьми, ухилитися від закону допоміг Ющенко

Братів Боцвинюків затримували в Україні за підозрою в торгівлі людьми ще у 2003 році. Але на початку 2005 року за особистою вказівкою президента Віктора Ющенка братів звільнили з-під варти.

Українців, яких затримали у США за торгівлю людьми, вже заарештовували. Але тоді їх допоміг звільнити колишній президент Віктор Ющенко.

Як повідомляє "ЗІК", ще у 2003 році чотирьох братів Боцвинюків затримували в Україні за підозрою в торгівлі людьми. Звинувачення тоді мало 52 доведених епізодів злочинної діяльності підозрюваних. Але на початку 2005 року за особистою вказівкою президента Віктора Ющенка братів звільнили з-під варти. Віктор Ющенко тоді особисто передзвонив заступнику прокурора Чернівецької області у цій справі, і братів звільнили у залі суду.

Захисниками братів Боцвинюків були колишній генпрокурор Олег Литвак і колишній заступник генпрокурора Богдан Ференц.

Нагадаємо, чотирьох братів Боцвинюків – Омеляна, Ярослава, Степана та Михайла зі села Розтоки, що в Путильському районі Чернівецької області, затримали одночасно в США, Канаді та Німеччині. Їм у США висунуто звинувачення у торгівлі людьми. Ще один із братів – Дмитро Боцвинюк – перебуває в Україні. Але через відсутність угоди з Україною про екстрадицію для американського правосуддя він залишається недосяжним.

Історія звільнення братів Боцвинюків із багатодітної родини, за яких заступився президент Ющенко, висвітлювалася в центральній українській та місцевій пресі.

За повідомленням департаменту юстиції США, братів Боцвинюків з Буковини влада Пенсільванії звинувачує в тому, що вони впродовж 2000-2007 років нелегально перевезли з України до Філадельфії через Мексику понад 30 людей, переважно молодих дівчат.

Своїм потенційним жертвам брати обіцяли роботу в США із зарплатою 500 доларів на місяць, проживання та харчування. Насправді нелегальні мігранти жили по декілька людей в одній кімнаті, спали на брудних матрацах на підлозі і майже не отримували зарплати. Брати Боцвинюки запевняли їх, що за доставку в США вони заборгували від 10 до 50 тисяч доларів і тепер змушені ці гроші відробити.

Мігранти працювали переважно прибиральниками приватних будинків, складів або магазинів торгових мереж Tаrget та Walmart. Якщо комусь із них вдавалося втекти, брати погрожували їхнім родинам в Україні і таким чином змушували втікачів повернутися й продовжувати відпрацьовувати «борги».

Одну з жінок брати зґвалтували, ще одній погрожували зробити повією її дев'ятирічну доньку.

Якщо суд визнає братів Боцвинюків винними, їх загрожує 12 років тюрми або пожиттєве ув'язнення та до 750 тисяч доларів штрафів.

Читайте також:

У США затримали українців за торгівлю людьми

У США визнали, що в країні все ще існує торгівля людьми

У Чехії заарештували українців за торгівлю співвітчизниками

ВідеоУ США затримали українців за торгівлю людьми

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: