Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Українець подарував музею тисячолітню бабу, котра принесла йому нещастя

Половецьку пам'ятку чоловік придбав випадково, і тепер радіє тому, що позбувся її.

У Дніпрі кам'яна половецька баба налякала власника настільки, що він подарував старожитність музею. Тепер історики тішаться, що тисячолітня статуя стане прикрасою найбільшої колекції в Україні, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Спершу історична пам'ятка була окрасою садиби В'ячеслава. Він назвав бабу "Матильдою" та вважав її жінкою, однак фахівці кажуть, що насправді в камені зображений чоловік-воїн – видно шолом, зброю і кам'яний вус. Історики припускають, що це посмертний пам'ятник видатному половцю. З'явився він у чоловіка випадково: купити тисячолітній витвір В'ячеславу запропонували волоцюги. Із появою фігури господар пов'язує початок містичних подій: смерть близького родича та чотири пограбування поспіль. Під час останнього вкрали машину.

Відео Власник тисячолітнього витвору половців віддав старожитність музею, бо воно приносить нещастя

В'ячеслав утомився від напастей і вирішив віддати бабу в музей. Там не приховують радості, адже значно частіше кам'яні статуї безслідно зникають приватних колекціях або псуються просто неба. Історики впевнені, що музею баба нещасть не принесе. "Для музею це буде непогано. А вдома якщо ви будете тримати речі, сучасною мовою говорячи, з кладовища, то це навряд чи приведе до гарних подій", - каже завідувач відділом археології Олександр Старік.

Раніше повідомлялося, Кам'яну статую, якій може бути три тисячі років знайшли жителі села Клинці на Кіровоградщині. Скіфська баба лежала просто на звалищі і мало не стала здобиччю чорних археологів. Селяни перевезли її у безпечне місце, а згодом вона має поповнити колекцію кіровоградського краєзнавчого музею.

Кореспондент ТСН Ольга Павловська

Залиште свій коментар

Вибір редакції