Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Українець став найкращим випускником Королівської академії сухопутних військ Великої Британії

Цього року в британському військовому виші навчалися 33 офіцери з 22 країн.

Найкращий іноземний випускник Королівської академії Сухопутних військ Великої Британії – українець Артем Бараненко. За зразкове навчання кадет отримав найвищу нагороду академії, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Артем разом із батьками виходить із митниці через так званий червоний коридор – він щойно прилетів до рідної країни рейсом із Лондона. Додому він привіз отриману в нагороду холодну зброю – іменну шаблю королівської армії. Такі носять британські офіцери до параду. В комплекті до неї білі рукавички, на руків’ї емблема королівської сім’ї, на лезі пам’ятна посвята для найкращого закордонного випускника академії – виграювано ім’я та дату.

ВідеоУкраїнець став найкращим іноземним випускником Академії сухопутних військ Великої Британії

За зразкове навчання кадет Бараненко отримав найвищу нагороду академії - меч. 2019 року в британському військовому виші навчалися 33 офіцери з 22 країн, але найкращим став наш співвітчизник. Він уже повернувся з навчання до України – ТСН зустрічала.  

Українець став найкращим іноземним випускником Академії сухопутних військ Великої Британії

Артема відрядили на навчання з Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Сагайдачного після третього курсу. Кадет мав найкращі оцінки, пройшов випробування на витривалість і склав іспит з англійської. "Туди приїхав, почув, що хлопець з Бахрейну забрав меч попередній. Я подумав, що мені теж хотілось би меч. На першому курсі, як я туди поїхав, я більше слухав, знаєте. На другому курсі трохи почав розмовляти. І вже на третьому курсі, як казала моя командир взводу капітан Лу, що ти вже на третьому курсі розкрився", - розповів Артем Бараненко.

Завдяки соцмережам українця тепер упізнають перехожі. А зустрічати примчав із Лебедина на Сумщини дід Іван – він так скучив і так пишається, що аж сльози виступають на очах. "Од радості. Що таке село, а що таке Київ, знаєте? Він трудився, він заслужив це", - каже дідусь.

У Британії Артемові справді було не солодко, бо в королівській академії головне не конспекти писати, а показувати свої знання в полі: "Практикували оборону і так далі. Треба було рити траншеї. То ми спали, може, я за п’ять днів поспав п’ять з половиною годин. Перший ексесайс – я думав, що я взагалі тут роблю. Потім якось легше, легше, легше. Взимку були – я взагалі сидів. Ми виривали окопи. Сидів в тому окопі". Батьки зізнаються, що переживали в ті періоди страшенно. Втім, як батьків одного з найкращих кадетів курсу, їх запросили на випускний. За два дні британське посольство зорганізувало візи та відправило до сина – на урочистий парад.

З аеропорту Артем з родиною рушає на рідну Сумщину. Але зовсім ненадовго, одразу треба повертатися у Львів – в академію. Військовий каже, що буде просити відпустку, аби перед навчальним роком бодай трохи побути з рідними.

Кореспондент ТСН Оксана Муляр

Залиште свій коментар

Вибір редакції