Українець-свідок у справі вибухів у Британії прославився на всю Україну ще 5 місяців тому

Дата публікації
Українець-свідок у справі вибухів у Британії прославився на всю Україну ще 5 місяців тому

Українець-свідок у справі вибухів у Британії став відомим завдяки своєму винаходу

Стали відомі подробиці про причетних до вибухів у Британії українців.

Українці, яких затримували через підозру в здійсненні терактів біля мечетей у Британії, потрапили до міста Бірмінгем, вигравши конкурс в IT-компанії, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Компанія Делкам є одним зі світових лідерів з розробки програмного забезпечення для складного виробництва. Вона часто запрошує до себе талановиту молодь, зокрема, і з України. Для цього проводить конкурси.

Щоправда, підтвердити або спростувати будь-яку інформацію в українському представництві компанії відмовилися.

Однак за інформацією, поширеною у відкритих джерелах, у справі про теракти начебто фігурують 22-річний харків'янин Денис та 25-річний житель Дніпропетровська Павло. А серед переможців конкурсів компанії Делкам, про які написано в інтернеті, справді є молоді люди, що підходять під такі описи.

Випускник Харківського політехнічного університету Денис у березні став відомим на всю Україну завдяки своєму винаходу - унікальному корсету для хребта.

В Британії відпустили українця, підозрюваного в теракті

В Британії відпустили українця, підозрюваного в теракті

ТСН вдалося відшукати в одній із соціальних мереж Денисову сторінку. Серед останніх світлин – фотографії з Великобританії: Лондон, Бірмінгем, автомобілі і музей техніки, однак, жодних натяків на захоплення агресивними ідеями.

На повідомлення ТСН Денис поки що не відповів. За описом він схожий на хлопця, якого поліція допитала та відпустила.

Інший підозрюваний і з сьогоднішнього дня вже обвинувачений дніпропетровець Павло Лапшин досі під арештом. Нагадаємо, крім організації терактів, поліція висунула проти нього нове обвинувачення – убивство 75-річного мусульманина Мохаммеда Салема, яке у квітні приголомшило британське суспільство.

Ім'я 25-річного Павла теж фігурує у списку переможців конкурсу Делкам. Він – аспірант Металургійної академії Дніпропетровська. Це ТСН підтвердили у виші, але від коментарів відмовилися.

В архіві ТСН вдалося відшукати неймовірну історію. Виявляється, що поїздка Павла до Великобританії була на межі зриву. 20 березня його мати потрапила у страшну аварію, вижила дивом. Лікарі по шматочках склали руки та ноги жінки.

За чотири дні до того, як Павло мав поїхати на стажування до Бірмінгему, вона дала інтерв'ю: "Дитина у нас - 25 років... ми його відправляємо за обміном до Великобританії".

Сусіди та друзі кажуть: взірцева родина. І в академії, розповідають джерела ТСН, Павло не викликав жодних підозр. Навпаки – сумлінно вчився і поводився з усіма чемно. В соцмережі в аккаунті з ім'ям та прізвищем Павла інформації небагато. Але серед сторінок, на яких він підписаний, є спільнота молодих націонал-соціалістів. А серед фото на стіні хлопця висить зображення Тімоті Маквея, американського право-радикального терориста, який у квітні 1995 року влаштував вибух в Оклахома-сіті. Тоді загинули 168 людей. Під світлиною на цій сторінці напис "Історія самотнього героя".

Нагадаємо, 19 липня британська поліція заарештувала двох українців за підозрою в організації вибухів біля мечеті.

21 липня стало відомо, що молодшого 22-річного хлопця поліція відпустила, тепер він проходить у справі як свідок.

Кореспондент Наталка Пісня

Наступна публікація