Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Українець зізнався СБівцям, що його завербували спецслужби Білорусі

Чоловік 11 років проживав у Білорусі.

У Білорусі Комітет держбезпеки завербував українця для стеження за прикордонниками та правоохоронцями, погрожуючи депортацією.

Про це йдеться у матеріалах справи, оприлюднених у Єдиному державному реєстрі судових рішень.

"Громадянин України після 11 років проживання у Білорусі й повернення до України, прийшов до управління СБУ у Чернігівській області і зізнався, що його завербував Комітет держбезпеки Білорусі", - йдеться у повідомленні.

Як стало відомо, упродовж 2006-2017 років українець разом із дружиною постійно мешкали у селі Стрелічево Хойнікського району Гомельської області. У червні 2017 року посвідка на постійне проживання була скасована, і відтоді чоловік проживає разом зі своїми батьками у селищі Ріпки (Чернігівська область), продовжуючи періодично їздити до Білорусі для відвідування дружини та для заправки пальним автомобіля.

"27 липня 2017 року під час чергової поїздки до Республіки Білорусь у пункті пропуску "Нова Гута" Гомельської області Республіки Білорусь під погрозою депортації та заборони вїзду на територію Республіки Білорусь, невстановленим співробітником Комітету державної безпеки Республіки Білорусь було запропоновано негласне співробітництво з ним, на що він погодився", - наголошується в ухвалі суду, а також зазначається, що українець надав співробітнику КДБ Білорусі підписку про згоду на конфіденційну співпрацю.

За словами українця, він повинен був збирати розвідувальну інформацію про автомобільний транспорт та особовий склад Державної прикордонної служби України та правоохоронних органів України, які перебувають на території Ріпкинського району Чернігівської області біля кордону з Білоруссю, а також про жителів Ріпкинського району, які беруть участь у проведенні антитерористичної операції на Донбасі.

11 жовтня чоловік добровільно звернувся до УСБУ в Чернігівській області із заявою про свій зв’язок із спецслужбами Білорусі та отримане завдання, проти нього було відкрито кримінальне провадження за статтею про державну зраду, проте після проведення розслідування справу було закрито через добровільне звернення до правоохоронців України.

Нагадаємо, 17 листопада стало відомо про затримання кореспондента "Українського радіо" Павла Шаройка в Білорусі. З'ясувалося, що заарештували його за три тижні до того – 25 жовтня. Тоді ж силовики провели обшук у квартирі, яку він винаймав. 20 листопада представник КДБ Дмитро Побяржин розповів, що Шаройко начебто визнав, що є співробітником кадрового апарату військової розвідки України і працював у Білорусі під прикриттям журналіста.

Офіційні ЗМІ Білорусі також стверджують, що Шаройко працював під керівництвом українського дипломата, видвореного з Білорусі, і що їхнім завданням начебто було вивчати діяльність уряду Білорусі, МЗС, російського посольства і російських військових об’єктів, "заводити і розвивати знайомства, починати або продовжувати отримання інформації від них".

Залиште свій коментар

Вибір редакції